Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Cuprum skompletowało skład, Kadziewicz jednak zagra w Lubinie

Cuprum skompletowało skład, Kadziewicz jednak zagra w Lubinie

fot. archiwum

Potwierdziły się spekulacje o tym, że w Cuprum zagra Łukasz Kadziewicz. Zapewne ten charyzmatyczny i nietuzinkowy zawodnik będzie wyróżniającą się postacią w I lidze. Jego zatrudnienie zamknęło budowę składu lubińskiej ekipy na sezon 2013/2014.

Cuprum Lubin od dwóch sezonów jest czołowym zespołem pierwszoligowych rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących rozgrywkach drużyna prowadzona przez Pawła Szabelskiego będzie jeszcze mocniejsza. W międzysezonowej przerwie do miedziowego zespołu dołączyło kilku doświadczonych graczy z plusligową przeszłością. Na pewno na uwagę zasługuje przyjście do Lubina wicemistrza świata z 2006 roku, Łukasza Kadziewicza, który ostatnio bronił barw Szachcioru Soligorsk, a wcześniej grał między innymi w Jastrzębskim Węglu, Treflu Gdańsk, Lokomotivie Bielogrod i Casie Modena. Poza tym w drużynie znalazło się miejsce dla Pawła Siezieniewskiego i Marcina Krysia, którzy również z niejednego siatkarskiego pieca jedli chleb. Jedynym obcokrajowcem w Cuprum będzie słowacki środkowy, Peter Kasper, dla którego będzie to pierwsza przygoda z zagranicznym klubem. W ekipie brązowego medalisty minionych rozgrywek znalazło się także miejsce dla stosunkowo młodych zawodników, takich jak Szymon Romać, Łukasz Łapszyński czy Adam Michalski. Staraliśmy się utrzymać mieszankę rutyny z młodością, bo uważamy, że jest to najlepsza droga do sukcesu – powiedział wiceprezes Cuprum, Tomasz Tycel.

Przygotowania do sezonu siatkarze Cuprum Lubin rozpoczną 5 sierpnia. Na początku września udadzą się na obóz, a następnie czeka ich seria sparingów przed rozpoczęciem ligowej batalii. W sezonie 2013/2014 Cuprum ponownie walczyć ma o czołowe lokaty na zapleczu PlusLigi. – Co roku walczymy o najwyższą pozycję. W poprzednich sezonach udało nam się już zdobyć srebrne i brązowe medale, więc żartujemy, że w kolekcji brakuje nam już tylko złotych krążków – skomentował Tycel. – Już w minionym sezonie zgłosiliśmy akces do gry w PlusLidze, ale przeszkodą był brak odpowiedniej hali w Lubinie. Zostanie ona oddana do użytku w przyszłym roku. Mając już do dyspozycji halę, będziemy ponownie starali się o wejście do PlusLigi. Mam nadzieję, że nam się to uda – zakończył wiceprezes Cuprum.

Kadra Cuprum Lubin na sezon 2013/2014:Rozgrywający: Krzysztof Antosik, Maciej Gorzkiewicz
Atakujący: Szymon Romać, Damian Dykas
Środkowi: Łukasz Kadziewicz, Adam Michalski, Peter Kasper
Przyjmujący: Łukasz Łapszyński, Paweł Siezieniewski, Marcin Kozar, Maciej Kordysz, Michał Białecki
Libero: Marcin Kryś

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved