Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bućko i Siek dołączyli do BBTS-u

Bućko i Siek dołączyli do BBTS-u

fot. archiwum

Powoli krystalizuje się skład BBTS-u Bielsko-Biała na nowy sezon. Kadra beniaminka PlusLigi poszerzyła się o dwóch zawodników młodego pokolenia. Są nimi Wojciech Siek oraz reprezentant Polski kadetów, Bartosz Bućko.

BBTS Bielsko-Biała nie zasypia gruszek w popiele i wciąż kompletuje skład, który ma zagwarantować mu walkę o jak najlepszą pozycję w PlusLidze. Wiadomo już, że nowymi graczami ekipy z Beskidów zostali dwaj młodzi i utalentowani siatkarze. Są nimi: Bartosz Bućko oraz Wojciech Siek. Obaj zawodnicy w minionym sezonie reprezentowali barwy SMS-u Spała w rozgrywkach Młodej Ligi. Bardziej znany jest Bućko, który jest jednym z wyróżniających się reprezentantów Polski kadetów. Wraz z kolegami w tym roku udało mu się wywalczyć już wicemistrzostwo Europy, brązowy medal czempionatu globu oraz drugie miejsce na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży. Choć tego ostatniego turnieju nie będzie wspominał zbyt miło, bowiem w finałowym spotkaniu doznał kontuzji i nie mógł pomóc kolegom w ograniu Rosjan. Ponadto młody skrzydłowy został najlepszym atakującym oraz najlepszym punktującym mistrzostw Europy.

Z kolei Siek to mierzący 201 cm środkowy, który o miejsce w meczowej dwunastce walczył będzie z Tomaszem Kalembką, Grzegorzem Kokocińskim i Bartoszem Buniakiem. Zapewne to jeszcze nie koniec wzmocnień drużyny prowadzonej przez Janusza Bułkowskiego. Pełny skład zespołu powinien być znany do 5 sierpnia, kiedy to bielscy siatkarze rozpoczną przygotowania do sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved