Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Alberto Cisolla i Alessandro Farina w Vibo Valentii

Alberto Cisolla i Alessandro Farina w Vibo Valentii

fot. archiwum

Pippo Callipo początkowo wycofał się ze wspierania siatkówki w Vibo Valentii, ostatecznie jednak nie rozstał się z klubem i ten przystąpi do rozgrywek w przyszłym sezonie. Choć w większości grać będą w nim młodzi zawodnicy, to nie zabraknie i weteranów.

Alessandro Farina, po czternastu latach spędzonych w legendarnym Sisleyu, zmuszony był zmienić barwy klubowe i ostatni sezon spędził w Vibo Valentii. Gdy jednak prezes klubu Pippo Callipo zdecydował się wycofać team z rozgrywek, były reprezentant Squadra Azzurra ponownie musiał poszukiwać nowego pracodawcy. Padło na Andreoli Latina. Gdy jednak zespołowi z Lacjum udało się zatrzymać w swych szeregach utalentowanego Salvatore Rossiniego, Farina postanowił zakończyć swą karierę. Nie wytrwał jednak zbyt długo w swym postanowieniu, bowiem po tym, jak prezes Callipo powrócił do wspierania siatkówki w Kalabrii, również i trzydziestosiedmioletni libero zdecydował się kontynuować grę i podpisał nową umowę z Tonno Callipo Vibo Valentia.

Do ekipy z Kalabrii dołączył też inny były zawodnik Squadra Azzurra i Sisleya Treviso, Alberto Cisolla. Przyjmujący, który w minionym sezonie rozstał się z Andreoli Latina i próbował swych sił w Bahrajnie, powrócił do swojej ojczyzny i przyszłym roku bronić będzie barw giallorossich. – Jestem szczęśliwy z powodu dokonanego wyboru, i choć czekałem do ostatniej chwili, to bardzo się cieszę, również z tej przyczyny, że ponownie będę walczyć o mistrzostwo Włoch. A to przecież liga włoska, która według mnie jest jedną z najpiękniejszych. Nie oglądam się w tył, chcę tylko jak najlepiej zaprezentować się w Tonno Callipo i być w 100% profesjonalistą – tłumaczył Cisolla.

Co więcej, team z Kalabrii jest zainteresowany amerykańskim przyjmującym, Seanem Rooneyem. Mistrz olimpijski z Pekinu w ubiegłym sezonie miał bronić barw CMC Ravenna, lecz ze względu na kontuzję barku zarząd CMC rozwiązał z nim kontrakt. Amerykanin poddał się wówczas operacji i do końca sezonu pozostał bez pracodawcy. Teraz niewykluczone, że powróci do Italii.Zarówno Alessandro Farina, jak i Alberto Cisolla będą mogli wesprzeć zespół dopiero od 4. kolejki Serie A1.

źródło: inf. własna, volleytonnocallipo.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved