Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: Apeluję o czas

Piotr Makowski: Apeluję o czas

fot. Maciej Dąbrowski

- Nie zakładam porażek, chcemy wygrywać wszystkie mecze, ale na początku może być różnie. Apeluję o czas - mówi trener polskich siatkarek Piotr Makowski. Jego podopieczne już za tydzień rozpoczną zmagania w rozgrywkach World Grand Prix.

Reprezentantki Polski zainaugurują występy w tegorocznej edycji cyklu Grand Prix turniejem w Brazylii. Ich rywalkami będą Rosjanki, Brazylijki i ubiegłoroczne triumfatorki cyklu – siatkarki USA. Nad czym jeszcze biało-czerwone muszą popracować przed starciami z tak silnymi zespołami? – Nie da się ukryć, że poziom przyjęcia zagrywki pozostawia wiele do życzenia. Dlatego podczas treningów próbowaliśmy wielu wariantów, także z Kaśką (Skowrońską-Dolatą – przyp. red.) w roli przyjmującej. Nie wykluczam, że na takie rozwiązanie kiedyś się zdecyduję, na razie chcę dać szansę nominalnym przyjmującym. Może uda się wykreować na tej pozycji kogoś nowego. Niestety, niewiele naszych skrzydłowych grało regularnie w ORLEN Lidze i teraz mamy kłopot – przyznaje Piotr Makowski.

Polki nie będą miały już jednak zbyt wielu okazji do zgrania się. Przed startem Grand Prix rozegrają bowiem tylko trzy sparingi. – Los nam nie sprzyjał – mówi selekcjoner biało-czerwonych. – Gdybym wiedział, że odwołany zostanie Memoriał Agaty Mróz, na turniej Jelcyna pojechałby pierwszy zespół. Zapewniam, że w kolejnym sezonie wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej. Być może pojedziemy na turniej do Montreaux, może zagramy w Lidze Europejskiej – dodaje.

Zaznacza przy tym, że jego ekipie potrzebne są teraz przede wszystkim spokój i czas. – Znając polskie środowisko, tego spokoju może jednak nie być. Nie zakładam porażek, chcemy wygrywać wszystkie mecze, ale na początku może być różnie. Apeluję o czas – mówi. Podkreśla też, że nie żałuje dezycji o objęciu posady szkoleniowca polskiej kadry. – Miałem dobrą pracę w Delekcie Bydgoszcz i nie najgorsze wyniki. Nie musiałem szukać nowej posady, ale każdy marzy o prowadzeniu reprezentacji. Nie boję się wyzwań, wierzę w powodzenie misji, którą rozpocząłem – kończy Piotr Makowski.* rozmawiał Kamil Drąg

* więcej w serwisie siatkowka.przegladsportowy.pl

 

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved