Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Olimpijskie marzenia pary z Izraela

Olimpijskie marzenia pary z Izraela

fot. archiwum

Izraelska para Ariel Hilman i Sean Faiga rozpoczęła osiem miesięcy temu nową przygodę. Marzeniem siatkarzy jest udział w igrzyskach olimpijskich. Zdecydowali zatem, że najlepszą drogą do osiągnięcia celu jest zmiana siatkówki halowej na plażową.

25-letni zawodnicy postanowili zakończyć grę w hali i dołączyli do nowego izraelskiego programu siatkówki plażowej. W kilka miesięcy po starcie zapisali na swoim koncie pierwszy sukces. Są pierwszą izraelską parą, która zagra w turnieju głównym organizowanym przez FIVB. A przypomnijmy, że duet Hilman/Faiga gra w Anapie dzięki dzikiej karcie.

Zdecydowaliśmy, że chcemy mieć jedną lub dwie wiodące pary w siatkówce plażowej, które będą rywalizować w turniejach World Tour, a następnie wezmą udział w IO – wyjaśnił trener Shaked Haimy. To jest nasz zespół numer jeden. Mamy jeszcze inną młodą drużynę 21-latków, która również dołączy do programu. Jest nadzieja, że będziemy mieć również żeńskie zespoły, ale w tym momencie panie wolą grać w hali.

Zdaniem szkoleniowca Izrael doskonale nadaje się do szkolenia plażowiczów. – Mamy 290 dni słonecznych w roku i wiele plaż. To wspaniałe miejsce, aby grać w siatkówkę plażową. Nie potrzebujemy niczego oprócz zawodników i pieniędzy.Izraelska federacja jest obecnie na etapie organizacji nowej, bardziej profesjonalnej ligi. – Naprawdę zaczynają „coś” budować – powiedział Ariel Hilman.

On i jego partner z boiska chcieliby wziąć udział już w najbliższych IO w Rio de Janeiro. – Jeśli się to nie uda, zagramy w kolejnych – dodał Sean Faiga. Mamy czas i chcemy mocno pracować. Wierzę, że możemy to osiągnąć.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved