Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Marcus Böhme wraca z Włoch do Niemiec

Marcus Böhme wraca z Włoch do Niemiec

fot. archiwum

Marcus Böhme po sezonie spędzonym we włoskim VC Altotevere San Giustino wraca do ojczyzny. W sezonie 2013/2014 będzie reprezentował Generali Haching. Na środku bloku będzie współpracował z Konstantinem Szumowem i Giennadijem Sokołowem.

28-letni siatkarz dotychczas występował przede wszystkim w niemieckich klubach. Grał w barwach takich drużyn, jak: SV Preußen Berlin, SCC Berlin, VC Olympia Berlin, SCC Berlin, VfB Friedrichshafen. Miniony sezon spędził we włoskim VC Altotevere San Giustino i był to jego pierwszy zagraniczny klub. Po roku zdecydował się wrócić do ojczyzny.

Środkowy w 2009 roku znalazł się w kadrze narodowej na mistrzostwa Europy. Reprezentacja Niemiec pod wodzą Raula Lozano zajęła na nich 6. miejsce. Do swoich sukcesów Marcus Böhme może z pewnością zaliczyć 1. miejsce w Lidze Europejskiej zdobyte w 2009 roku oraz mistrzostwo Niemiec z 2010 roku.

Obecna kadra Generali Haching w sezonie 2013/2014: Simon Hirsch, Tom Strohbach, Tsimafei Zhukouski, David Sossenheimer, Ferdinand Tille, Konstantin Szumow, Philipp Jankowski, Jan-Philipp Marks, Giennadij Sokołow, Ewoud Gommans, Sebastian Schwarz, Marcus Böhme.źródło: generali-haching.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved