Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Klaudia Grzelak: Trochę się denerwujemy

Klaudia Grzelak: Trochę się denerwujemy

fot. CEV

- Nie da się ukryć, że jest nam gorąco i duszno - ciężko w takich warunkach w ogóle się poruszać - mówi przyjmująca reprezentacji Polski kadetek, Klaudia Grzelak. Biało-czerwone, aktualne mistrzynie Europy, jutro rozpoczną zmagania w MŚ w Tajlandii.

Jesteście w Tajlandii już od poniedziałku – jakie są twoje wrażenia z pobytu w tym kraju?

Klaudia Grzelak:Na szczęście miałyśmy czas na aklimatyzację, te cztery dni bardzo się przydały i pozwoliły nam dobrze przygotować się do turnieju. Na treningach wciąż jest jednak bardzo ciężko. Nie da się ukryć, że jest nam gorąco i duszno – ciężko w takich warunkach w ogóle się poruszać. Właśnie dlatego przyjechałyśmy tu wcześniej, by się do tego przyzwyczaić. Z każdym dniem jest coraz lepiej.Wczoraj grałyście mecz towarzyski z reprezentacją Tajlandii. Jak oceniasz azjatycki styl gry, który prezentuje ta drużyna?

Ten zespół nie wyróżnia się jakoś szczególnie wzrostem, za to świetnie gra w obronie. Dziewczyny z Tajlandii są bardzo skoczne i potrafią grać kombinacyjnie, co może sprawić sporo kłopotów przeciwnikom.

Jutro przed wami pierwszy mecz z Grecją, denerwujecie się trochę?

Tak, na pewno trochę się denerwujemy, tak jest zawsze przed pierwszym meczem. Będzie bardzo ważny, bo od niego może zależeć, jak się potoczą nasze dalsze losy na tym turnieju. Jesteśmy jednak pozytywnie nastawione i chcemy wygrać. Naszą mocną stroną jest to, że dobrze się znamy i gramy ze sobą już dość długo.

Grałyście już z Grecją na mistrzostwach Europy i przegrałyście wówczas 1:3. Dobrze pamiętacie tamto spotkanie?

Tak, bardzo dobrze je zapamiętałyśmy, to była dla nas dotkliwa porażka. Dlatego też motywujemy się na ten mecz podwójnie, żeby jutro pokonać Greczynki. Trenerzy pomogli nam, przedstawiając założenia taktyczne na to spotkanie i jeśli tylko je zrealizujemy, wszystko powinno być dobrze.

Jesteście mistrzyniami Europy. Czy medal mistrzostw świata również jest w waszym zasięgu?

Uważam, że tak. Na pewno będziemy się bardzo starać. Fakt, że okazałyśmy się najlepsze w Europie, do czegoś nas zobowiązuje. Faworytkami do medali są Brazylijki, może Włoszki i… mam nadzieję, że również my. Chciałabym, żebyśmy budziły respekt w zespołach, którym przyjdzie się z nami zmierzyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved