Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Izabela Bełcik: Trudno mieć żal

Izabela Bełcik: Trudno mieć żal

fot. archiwum

Szkoleniowiec reprezentacji Polski kobiet ogłosił wczoraj skład kadry na World Grand Prix w Brazylii. Wśród czternastu zawodniczek zabrakło Izabeli Bełcik. - Prawdopodobnie nie pasuję charakterologicznie do tego zespołu - przyznała siatkarka.

Izabela Bełcik reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej już wiele razy i można powiedzieć, że była stałą kadrowiczką. Była, ponieważ w ogłoszonym wczoraj składzie na World Grand Prix nazwiska „Bełcik” zabrakło. – Taką koncepcję przyjął trener Makowski. Nie rozpaczam z tego powodu, bo liczyłam się z tym od samego początku. Na zgrupowanie pojechałam jako rezerwowa. Trenowałam porządnie z reprezentacją, ale było powszechnie wiadomo, że nie jestem brana pod uwagę do pierwszego składu na Grand Prix czy w ogóle na ten sezon. Jednak o przyczyny takiej decyzji trzeba pytać trenera – stwierdziła w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego zawodniczka i dodała: – Trudno mieć żal, trener po prostu ma swoją koncepcję i postawił na trochę młodsze rozgrywające. Zapewniam, że spisywałam się bardzo dobrze na treningach (śmiech). Wszystko było jak trzeba, pracowałam ciężko. Ujmę to tak: prawdopodobnie nie pasuję charakterologicznie do tego zespołu.

O miejsce w kadrze Bełcik konkurowała z Mileną Radecką oraz Joanną Wołosz, które według Piotra Makowskiego wykazały się lepszą dyspozycją. – Nie czułam się gorzej na treningach. Trzeba zapytać trenera, bo to takie ogólniki. Myślę, że żadna dziewczyna na treningach nie czuła się gorsza od koleżanki obok. Dysproporcje między zawodniczkami nie były jakieś duże. Osobiście radziłam sobie dobrze podczas treningów, rozmawiałam o tym z trenerem. Trudno mówić, że świetnie się spisywałam na zgrupowaniu, a trener mnie nie powołał – przyznała Izabela Bełcik.

Pierwsze mecze podczas tegorocznej edycji World Grand Prix biało-czerwone rozegrają z mocnymi rywalkami. Podopieczne Piotra Makowskiego w pierwszej kolejce zmierzą się z Brazylijkami, następnie czekają ich spotkania z USA oraz Rosją. – Nie grałyśmy sparingów z bardzo wymagającymi przeciwniczkami, dlatego trudno określić jak sobie dziewczyny poradzą, jak zaprezentują się, gdy po przeciwnej stornie będą silne zespoły, takie jak USA czy Brazylia. W kadrze jest mnóstwo młodych dziewczyn i szczególnie dla nich stres będzie duży. Są też dziewczyny, które z „niejednego pieca chleb jadły”, np. Kasia Skowrońska-Dolata. Będzie musiała podtrzymywać ten zespół. Na jej barkach leży ogromna odpowiedzialność, a cała reszta musi po prostu pracować i pomagać – wyjaśniła rozgrywająca, którą czeka teraz odpoczynek.*rozmawiała Agata Ozimek
**więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved