Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > STS Skarżysko-Kamienna zagra w II lidze?

STS Skarżysko-Kamienna zagra w II lidze?

fot. archiwum

Ważą się losy klubu ze Skarżyska-Kamiennej. Wciąż nie wiadomo, czy włodarze klubu zgłoszą drużynę do rozgrywek II ligi mężczyzn. Polski Związek Piłki Siatkowej wyznaczył datę podjęcia decyzji na 5 sierpnia.

Problemy ekipy prowadzonej przez Łukasz Kruka wzięły się po części z cięć budżetowych w gminie. STS może nie otrzymać drugiej transzy dotacji z Urzędu Miasta w wysokości 105 tysięcy złotych. Sytuacja ma być jasna na przełomie lipca i sierpnia, ale drużyna ze Skarżyska-Kamiennej nie ma wiele czasu. Tym bardziej, że zespół opuściło już kilku zawodników.

Jeżeli STS przystąpi do rozgrywek, na pewno nie zagrają w nim Grzegorz Szumielewicz (AGH AZS Kraków), Piotr Bogusiewicz (rozpocznie studia w Krakowie) i Wiktor Skwarek. Wiele wskazuje na to, że z klubem pożegnają się także Krystian Lisowski (interesuje się nim Effector Kielce), Łukasz Staniewski, Łukasz Kleczaj i Konrad Nieboj. W tej sytuacji w drużynie pozostaliby tylko: grający szkoleniowiec Łukasz Kruk, a z miejscowych zawodników: Piotr Brojek, Hubert Kuźdub, Marcin Szumielewicz i być może Konrad Michalczak. – Z jednej strony nie stać nas na opłacanie zawodników z zewnątrz, z drugiej granie tylko wychowankami, kadetami może odbić się na wynikach. Nie ma sensu zgłaszać drużyny, by wycofać ją pod koniec roku i płacić dla związku karę 2,5 tysięcy złotych. Nie wiemy, jaka będzie przyszłość drużyny – mówi na łamach Echa Dnia prezes STS-u – Marian Szcześniak.

Losy skarżyskiej ekipy rozstrzygną się najpóźniej 5 sierpnia.źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved