Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pronar z nowym trenerem chce walczyć o miejsce w środku tabeli

Pronar z nowym trenerem chce walczyć o miejsce w środku tabeli

fot. archiwum

W minionym sezonie głośno było o problemach finansowych Pronaru Hajnówka. W zbliżających się rozgrywkach klub chce ustabilizować sytuację finansową i walczyć o miejsce w środku tabeli. Nowym szkoleniowcem zespołu z Podlasia został Jerzy Nowik.

W poprzednim sezonie Pronar Hajnówka zajął drugie miejsce w trzeciej grupie II ligi mężczyzn i awansował do turnieju półfinałowego o I ligę. W nim jednak nie odegrał większej roli, a zawirowania finansowe sprawiły, że po sezonie z drużyny odeszło kilku podstawowych graczy oraz Paweł Blomberg. Doświadczony szkoleniowiec przeniósł się do Czarnych Rząśnia. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajmie Jerzy Nowik. Nie jest on może aż tak doświadczony, jak trener Blomberg, ale kiedyś prowadził już drużynę żeńską w I lidze przez dwa sezony. Jest to solidny szkoleniowiec, który zna się na swoim fachu – ocenił prezes hajnowskiej ekipy, Łukasz Ławnicki.

Ze składu, który w minionych rozgrywkach tak ambitnie walczył o jak najlepszy wynik, pozostało jedynie kilku zawodników. Są nimi: Bartosz Małachowski (rozgrywający), Marcin Mołs i Daniel Saczko (przyjmujący), Łukasz Piekarski (libero), Rafał Kuźma (środkowy) oraz Artur Żyliński (atakujący). Konkurentem tego ostatniego o miejsce w czołowej szóstce będzie Janusz Ignaciuk. Poza tym w zespole znalazło się miejsce dla kilku młodych graczy z Podlasia. Działacze szukają jeszcze rozgrywającego i przyjmującego.

Celem podopiecznych trenera Nowika na nadchodzący sezon będzie spokojne utrzymanie się w II lidze. – W tym sezonie nie będziemy walczyli o awans do I ligi. Myślę, że satysfakcjonującym wynikiem będzie zajęcie trzeciego, czwartego miejsca. Obecnie nie mamy jeszcze ustabilizowanej sytuacji finansowej. Nie chcemy się zadłużać. Planujemy zaoszczędzić trochę pieniędzy i w następnym roku spróbować awansować do wyższej klasy rozgrywkowej – powiedział Ławnicki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved