Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Polki z pewnymi wygranymi na początku akademickich ME

Polki z pewnymi wygranymi na początku akademickich ME

fot. archiwum

Trzy pary polskich plażowiczek startują w Porto w akademickich ME. Jako pierwsze wystartowały Gancarczyk/Pilarek, które wygrały ze Szwajcarkami, a w drugim meczu duet Soja/Filip pokonał team z Portugalii. W turnieju gra jeszcze para Niemc/Theis.

Polska para od samego początku prezentowała się dużo lepiej od rywalek, które dzieliła spora różnica poziomów. Aneta Gancarczyk i Sylwia Pilarek to młodzieżowe reprezentantki Polski, które do tej pory dobrze radziły sobie na arenie międzynarodowych turniejów w swoich kategoriach wiekowych. W pierwszym spotkaniu nie miały sobie równych. Rozpoczęły je z dużym impetem i od razu narzuciły swój rytm gry, a Szwajcarki nie mogły w żaden sposób skutecznie im się przeciwstawić. W drugiej odsłonie biało-czerwone narzuciły jeszcze większą dominację. Rywalki nie miały nic do powiedzenia i przegrały wysoko 5:21.

W swoim drugim dzisiejszym pojedynku biało-czerwony duet ponownie nie pozostawił na boisku złudzeń, kto jest lepszy. Wprawdzie gospodynie dzielnie walczyły o każdy punkt i momentami nawiązywały wyrównaną grę, ale mimo to Polki kontrolowały mecz i bez większych problemów zwyciężyły 2:0.

Gancarczyk/Pilarek – Bruhin/Michel 2:0
(21:9, 21:5)Gancarczyk/Pilarek – Resende/Monteiro 2:0
(21:16, 21:18)

Jeszcze łatwiejszą przeprawę miał duet Izabela Soja i Aleksandra Filip. Polki na swojej drodze spotkały parę z Portugalii Couto/Neto i pokazały na co je stać. Tak naprawdę nie musiały prezentować stu procent swoich możliwości, bo rywalki w ogóle nie były wymagające i wyraźnie odstawały zarówno technicznie, jak i taktycznie. W obu rozegranych partiach polskie siatkarki przewodziły od początku, ani na chwilę nie przerywając nierównej walki o wygraną.

Jak do tej pory najdłuższe i najbardziej wyrównane ze wszystkich polskich pojedynków na akademickich mistrzostwach Europy rozegrała para Filip/Soja. Polki musiały nieźle się namęczyć, żeby pokonać Austriaczki.

Filip/Soja – Couto/Neto 2:0
(21:12, 21:10)

Filip/Soja – Herndler/Teufl 2:0
(21:19, 22:20)

Dobrze radził sobie również nasz duet Niemc/Theis. Polki w meczu z ekipą gospodarzy musiały jednak w pewnych momentach mocniej przycisnąć, gdyż rywalki z Portugalii radziły sobie dobrze i starały się przejąć inicjatywę na boisku. Gdy chwile zagrożenia mijały, Polki wyraźnie odskakiwały, dzięki czemu wygrały w dwóch setach.

Bardzo podobnie było w kolejnym spotkaniu ze studentkami z Czech. Polski duet miał w tym meczu jednak łatwiej, gdyż rywalki popełniały sporą ilość błędów własnych, dzięki czemu Niemc i Theis mogły spokojnie prowadzić swoją grę.

Niemc/Theis – Lima/Esteves 2:0
(21:17, 21:15)
Niemc/Theis – Vorlova/Vojtiskova 2:0
(21:15, 21:13)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved