Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Polacy rozpoczęli walkę w akademickich mistrzostwach Europy

Polacy rozpoczęli walkę w akademickich mistrzostwach Europy

fot. archiwum

W akademickich mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej startują dwie polskie pary męskie. Turniej otworzył duet Sobczak/Makowski. Polacy po dwóch meczach mają na koncie porażkę i wygraną. Nie zawiedli też Damian Wojtasik i Jarosław Lech.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla polskiej pary. Choć belgijscy zawodnicy naciskali, to jednak Makowski i Sobczak radzili sobie dobrze na siatce, co pozwoliło im wypracować przewagę dającą wygraną w pierwszej odsłonie. W kolejnym secie sytuacja z biegiem czasu się zmieniła. Duetowi z Belgii udało się przejąć inicjatywę i wyjść na prowadzenie, którego nie oddali w końcówce i wyrównali stan meczu. W tie-breaku praktycznie od początku do końca prym wiedli już bracia Vandecaveye i to oni triumfowali w całym spotkaniu.

W drugim meczu Sebastianowi Sobczakowi i Michałowi Makowskiemu poszło już dużo lepiej. Reprezentujący barwy uniwersytetu w Southampton Sawidis i Silva nie byli ciężkimi rywalami. Polski duet zdominował boisko i przewodził od początku. Pojedyncze dobre zagrania ekipy z Wielkiej Brytanii nie robiły wrażenia na biało-czerwonych, którzy to spotkanie mogli potraktować jako trening przed cięższymi pojedynkami.

Sobczak/Makowski – Vandecaveye/Vandecaveye 1:2
(21:17, 17:21, 9:15)



Sobczak/Makowski – Sawidis/Silva 2:0
(21:11, 21:10)

Ze swoimi pierwszymi na akademickich mistrzostwach Europy rywalami nie mieli z kolei problemu Damian Wojtasik i Jarosław Lech. Polski duet prezentował się dużo lepiej od przeciwników z Hiszpanii i zasłużenie wygrał pojedynek. Polacy nie musieli bardzo mocno się wykazywać, ponieważ sami rywale wielokrotnie oddawali im punkty po błędach własnych. Choć Wojtasik i Lech również się ich nie ustrzegli, to jednak ich pozycja liderów w tym spotkaniu ani przez chwilę nie była zagrożona. Hiszpanie nie byli w stanie prowadzić wyrównanej gry i spotkanie zakończyło się w dwóch szybkich setach.

Równie gładko poszło Polakom w drugim meczu. Tym razem dużo słabsi od Wojtasika i Lecha okazali się Chorwaci. Polska dwójka ponownie przewodziła od samego początku, nie pozwalając na wiele swoim przeciwnikom. W dodatku ci dobre akcje przeplatali licznymi błędami własnymi, co tylko napędzało grę Polaków i pomogło w odniesieniu kolejnego łatwego zwycięstwa.

Wojtasik/Lech – Mora/Pahissa 2:0
(21:15, 21:13)

Wojtasik/Lech – Hrabrow/Jurisic 2:0
(21:9, 21:14)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved