Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Nowe twarze w PLKS–ie, wraca Bodys

Nowe twarze w PLKS–ie, wraca Bodys

fot. archiwum

28 września siatkarki PLKS-u Pszczyna rozpoczną nowy sezon w II lidze. Wśród nich będzie kilka nowych zawodniczek, m.in. Agnieszka Bodys, która wraca na parkiet po urlopie macierzyńskim oraz Marta Jędrysik i Agnieszka Oyibo.

Życiowa partnerka Jarosława Bodysa, trenera PLKS-u, w Pszczynie występowała jeszcze w sezonie 2010/2011. Potem jednak kontuzja, a następnie ciąża sprawiły, że siatkówka odeszła na dalszy plan.

W nowym sezonie przyjmująca, wychowanka Sparty Złotów, wraca jednak na parkiet. – Jestem gotowa na pracę na najwyższych obrotach, zresztą pracuję już nad sobą od prawie dwóch miesięcy, więc mój okres przygotowawczy już trwa – mówi Agnieszka Bodys.

Przez ostatnie lata zawodniczka nie odpoczywała jednak od siatkówki. Z wysokości trybun, wraz z synkiem, obserwowała większość spotkań PLKS-u Pszczyna. – Bardzo ciężko było oglądać mecze z tej perspektywy… Ale teraz moje dziecię zaczęło biegać, więc i ja też zaczynam – śmieje się przyjmująca PLKS-u.Do Pszczyny wraca także Marta Jędrysik (wcześniej Kluza). 21-latka również gra na przyjęciu. Nową twarzą w PLKS-ie będzie 22-letnia Agnieszka Oyibo, wychowanka MKS-u Dąbrowa Górnicza, a ostatnio występująca w AZS-ie Politechniki Warszawskiej.

Jeśli chodzi o ubytki, to w Pszczynie nie zagrają już: Sandra Szczygioł, która wybrała Budowlanych Toruń, Aleksandra Filip, która przechodzi do ŁKS-u Łódź, Angelika Strządała, która zagra w Jokerze/Mekro Świecie, a także Paulina Dyc, Katarzyna Bartlak i Katarzyna Madejska, które szukają klubów.

Pszczynianki znów trafiły do najliczniejszej grupy II ligi. Zagra w niej w sumie 12 zespołów. Sezon rozpocznie się 28 września i ma być teoretycznie krótszy od ubiegłego. Polski Związek Piłki Siatkowej zrezygnował bowiem z rozgrywania meczów finałowych play-off, a o rozstawieniu w turniejach decydujących o awansie do I ligi będzie decydować miejsce zajęte w rundzie zasadniczej.

Prócz dwóch zespołów, które okażą się najlepsze w finałowym turnieju, do I ligi może awansować także trzecia drużyna. Będzie ona musiała jednak w barażowym spotkaniu pokonać dziewiąty zespół I ligi.

źródło: sps24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved