Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Peciakowski zostaje w Austrii

Michał Peciakowski zostaje w Austrii

fot. archiwum

Wzmacnia się polska kolonia w Austrii, kolejnym z biało-czerwonych, który w przyszłym sezonie zagra na austriackich parkietach, jest Michał Peciakowski. Polski rozgrywający ze swoim dotychczasowym klubem, SG Arbesbach, związał się na kolejne trzy sezony.

Po podpisaniu kontraktu przez Stanisława Wawrzyńczyka z zespołem mistrza Austrii, SK Posojilnica Aich/Dob oraz pozostaniu Roberta Szczerbaniuka w barwach wiedeńskiego hotVolleys kolejny z Polaków przedłużył swój kontrakt. Michał Peciakowski niemal już zadomowił się w Austrii, a w szeregach SG Arbesbach spędzi co najmniej trzy najbliższe sezony. Krótko po zakończeniu ubiegłego sezonu w rozmowie ze Strefą Siatkówki zawodnik wyrażał chęć sprawdzenia swoich sił w Polsce. – Bardzo chętnie zagrałbym w kraju – mówił Michał Peciakowski.

Ostatecznie polski rozgrywający zdecydował się na pozostanie w Austrii, gdzie nie tylko będzie kierował grą SG Arbesbach w kolejnym sezonie, ale także zajmie się szkoleniem młodych adeptów siatkówki. – Dobrze mi tutaj, bo wszędzie dobrze, gdzie jestem potrzebny. Planem jest awans do czołowej czwórki, ale jak będzie, zobaczymy – o swojej decyzji i celach Arbesbach mówił Michał Peciakowski, nie ograniczając się jedynie do gry. – Poza standardowym kontraktem z klubem będę pracował oficjalnie jako koordynator do spraw młodzieży i trener chłopaków w wieku do 18 lat. Generalnie z dzieciakami zacząłem pracować w 2008 roku w Graz i z roku na rok robiłem coraz więcej. W Arbesbach prowadzę od roku wszystkie grupy wiekowe łącznie z jedną grupą dziewczyn. W tym roku chcemy to trochę rozwinąć, tzn. wejść z pracą do większej liczby szkół niż dotychczas (w tym sezonie pracowałem w dwóch szkołach) i zwiększyć liczbę treningów klubowych dla najlepszych zawodników z poszczególnych szkół – o rozbudowywanym w Austrii projekcie szkolenia młodzieży mówił polski rozgrywający. – Miałem w swoim życiu świetnych trenerów i pedagogów, tj. Krzysztofa Felczaka, Krzysztofa Zimnickiego, Edwarda Srokę, Grzegorza Rysia, Sławomira Gerymskiego. Każdy z nich był inny i prezentował rożne podejście, a ja chciałbym kiedyś pójść swoją pedagogiczną drogą i uczyć siatkówki młodych chłopaków i dziewczyny – przyznał zawodnik, który jako miejsce początku swojej pracy szkoleniowej wybrał właśnie Austrię.

Z roku na rok to właśnie kierunek austriacki jest coraz częściej wybierany przez polskich zawodników. Według informacji Strefy Siatkówki Michał Peciakowski nie jest ostatnim z biało-czerwonych, który w najbliższym sezonie zagra na austriackich parkietach, nie będzie też jedynym Polakiem w barwach SG Arbesbach.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved