Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Kadra Brazylijek na pierwszy turniej WGP

Kadra Brazylijek na pierwszy turniej WGP

fot. archiwum

Inauguracyjne turnieje World Grand Prix czekają nas już za nieco ponad tydzień. W pierwszy weekend Canarinhas zagrają na własnym terenie z kadrami Rosji, Polski oraz USA. Zé Roberto podał nazwiska siatkarek, które powalczą o triumf w Campinas.

José Roberto Guimarães, znany także jako Zé Roberto, postąpił podobnie do swojego kolegi po fachu, Bernardo Rezende, który opiekuje się męską reprezentacją Brazylii. Trener Canarinhas odmłodził skład, wprowadzając do drużyny kilka młodszych zawodniczek, które mają być kręgosłupem tej ekipy na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Przedstawicielkami nowej generacji są 25-letnia Priscila Daroit, 23-letnia Leticia Hage czy urodzona w 1992 roku środkowa Bia. Poza tym w drużynie narodowej znalazło się miejsce dla bardziej doświadczonych siatkarek, które już wcześniej miały styczność z kadrą, ale nie odegrały w niej większej roli. Mowa tu m.in. o środkowej Juciely czy atakującej Monique Pavão. Nie mogło także zabraknąć absolutnych gwiazd brazylijskiej siatkówki, a mianowicie: Sheilli Castro, Fernandy Garay, Thaisy Menezes, Dani Lins czy Adenizii.

Ze składu, który niemal rok temu zdobył złoty medal w Londynie, ubyło kilka zawodniczek. Uznania w oczach trenera nie znalazły: Paula Pequeno, Jaqueline Carvalho i Fernanda Ferreira. Niewiadomą jest także występ kolejnej olimpijki z Londynu – Natalii Pereiry. Co prawda przyjmująca znalazła się na liście powołanych, jednakże kilka tygodni temu w brazylijskich mediach zaczęło być głośno o wykryciu w jej organizmie niedozwolonych substancji. Aktualnie w Kraju Kawy panuje ogromne zamieszanie dotyczące sprawy dopingowej, w którą rzekomo uwikłana jest Natalia. W obliczu takich problemów jej udział w tegorocznych rozgrywkach World Grand Prix stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Skład Brazylii na turniej w Campinas:
Rozgrywające:
Dani Lins (Sesi-SP São Paulo)
Claudinha (Minas Tenis Clube)
Atakujące:
Sheilla Castro (Sollys/Nestle Osasco)
Monique Pavão (Banana Boat/Praia Clube)
Środkowe:
Adenízia (Sollys/Nestle Osasco)
Juciely (Unilever Rio de Janeiro)
Fabiana (Sesi-SP São Paulo)
Thaisa Menezes (Sollys/Nestle Osasco)
Przyjmujące:
Fernanda Garay (Sollys/Nestle Osasco)
Priscila Daroit (Volei Amil Campinas)
Tandara Caixeta (Sesi-SP São Paulo)
Michelle Pavão (Banana Boat/Praia Clube)
Libero:
Camilla Brait (Sollys/Nestle Osasco)
Fabi (Unilever Rio de Janeiro)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved