Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Such: Naszym atutem będzie zgranie

Jan Such: Naszym atutem będzie zgranie

fot. archiwum

Camper Wyszków zakończył kompletowanie składu, w którym znalazło się pięciu nowych graczy. Przygotowania do sezonu podopieczni trenera Sucha rozpoczną 31 lipca, a ich celem w nadchodzących rozgrywkach będzie uplasowanie się w czwórce.

W minionym sezonie beniaminek z Wyszkowa zajął piąte miejsce w I lidze. W przerwie w drużynie prowadzonej przez Jana Sucha nie doszło do rewolucji kadrowej. Trzon zespołu pozostał bez zmian, a pojawiło się w nim pięciu nowych siatkarzy. Na libero zagra Adrian Stańczak. Zawodnik ten kilka lat temu grał w Jadarze Radom, którego szkoleniowcem był wówczas… Jan Such. Z Effectora Kielce do Wyszkowa przeniósł się Rafał Sokołowski, natomiast z AZS-u Olsztyn – Jakub Urbanowicz. Poza tym w Camperze znalazło się także miejsce dla byłego gracza AZS-u UAM Poznań, Tomasza Ruteckiego oraz dla Pawła Pietkiewicza, który ostatnio bronił barw Stali AZS PWSZ Nysa. – W tamtym sezonie przez kontuzje w drużynie było piętnastu zawodników, przez co klub poniósł dodatkowe koszty. Liczymy, że w nadchodzących rozgrywkach będzie mniej kontuzji, dlatego skład jest mniej liczny – powiedział Jan Such.

Camper przygotowania do sezonu rozpocznie 31 lipca. Wówczas o 18:30 odbędzie się prezentacja zespołu, a następnie pierwszy trening. – Potem będziemy ćwiczyć dwa razy dziennie, w poniedziałki, środy i piątki będzie siłownia, a we wtorki i czwartki – bieganie. Poza tym codziennie będą się odbywały treningi techniczne – zaznaczył trener wyszkowskiej ekipy. – Nie zastanawialiśmy się jeszcze nad wyjazdem na obóz. Dopiero z działaczami będziemy o tym rozmawiać. Chociaż na miejscu mamy bardzo dobre warunki przygotowawcze, także obóz nie jest konieczny – dodał szkoleniowiec.

Pierwszy sparing wyszkowianie zagrają 22 sierpnia z KPS-em Siedlce. Następnie na przełomie sierpnia i września Camper będzie gospodarzem turnieju z udziałem Pekpolu Ostrołęka, AZS-u Politechniki Warszawskiej i innego przedstawiciela PlusLigi.Zadaniem Campera w nadchodzących rozgrywkach będzie zajęcie miejsca w czwórce. – W poprzednim sezonie uplasowaliśmy się w ósemce. Teraz chcemy iść do przodu i zająć pozycję w czołowej czwórce. Naszym atutem będzie zgranie, bo trzon zespołu nie zmienił się. Jedynie nowi zawodnicy będą musieli wprowadzić się do drużyny – powiedział Such. – Awans do czwórki daje szansę ubiegania się o grę w PlusLidze. Zarząd klubu i sponsorzy uważają, że w tym sezonie nie jest to konieczne, ale w następnym musi być awans – zakończył.

Skład Campera Wyszków na sezon 2013/2014:

Rozgrywający: Bartosz Zrajkowski, Konrad Woroniecki
Libero: Adrian Stańczak, Jacek Obrębski
Atakujący: Tomasz Rutecki, Łukasz Kaczorowski
Przyjmujący: Dominik Zalewski, Paweł Pietkiewicz, Jakub Urbanowicz, Sebastian Wójcik
Środkowi: Waldemar Świrydowicz, Rafał Sokołowski, Dariusz Szulik

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved