Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Za dwa tygodnie Czarni ruszą z przygotowaniami do gry w PlusLidze

Za dwa tygodnie Czarni ruszą z przygotowaniami do gry w PlusLidze

fot. archiwum

Siatkarze Czarnych przygotowania do sezonu PlusLigi rozpoczną na plaży. Zawodnicy na pierwszych zajęciach spotkają się już 6 sierpnia nad zalewem na Borkach. Robert Prygiel zapowiada, że w okresie przygotowawczym jego podopieczni wyleją dużo potu.

Tak jak miało to miejsce w poprzednich latach, zespół Czarnych w okresie przygotowawczym skupi się na zajęciach w Radomiu. – Rozpoczniemy od dwóch treningów przygotowawczych. Korzystając z gościnności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, 6 i 8 sierpnia ćwiczyć będziemy nad zalewem na Borkach. Pobiegamy, trochę pogramy w plażówkę. Oczywiście będzie dużo rozciągania. Zajęcia mają wprowadzić zawodników w dużo cięższy rytm, który planuję w kolejnych dniach – zdradza Robert Prygiel.

Przed rozpoczęciem intensywnych treningów siatkarze Czarnych uczestniczyć będą w zaplanowanej na 10 sierpnia imprezie organizowanej przez E.Leclerc Radom. – To ukłon nie tylko w stronę naszego wypróbowanego partnera, ale też wszystkich sympatyków klubu. Nie znam jeszcze szczegółów, ale z tego co się orientuję, 10 sierpnia przy ul. Toruńskiej ma być prawdziwe święto sportu, na które już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszam – podkreśla szkoleniowiec radomskiej drużyny.

Po kilku wstępnych zajęciach siatkarzy czekać będzie już ciężka praca. W pierwszych tygodniach Czarni ćwiczyć będą dwa razy dziennie. Trener zaplanował podopiecznym głównie zajęcia w hali i siłowni. Siatkarze otrzymają też porcję spinningu. To sprawdzona forma. 60-minutowa porcja jazdy na rowerku pozwala spalić nawet do 1000 kcal, daje lepszy efekt niż bieganie czy pływanie. Dodatkowo jazda na rowerze nie obciąża stawów.Mając taką podbudowę, zespół Czarnych rozpocznie serię gier kontrolnych. Na razie wiadomo, że klub PlusLigi będzie gospodarzem Radomskiego Festiwalu Siatkówki. Impreza odbędzie się w dniach 20-21 września. W ramach festiwalu po raz trzeci rozegrany zostanie Memoriał Jana Skorżyńskiego, cenionego szkoleniowca Czarnych. Tydzień później podopieczni Roberta Prygla wezmą udział w turnieju w Bielsku-Białej. – Chcemy zagrać w jeszcze jednym turnieju. Na pewno nie zabraknie też pojedynczych sparingów. W sumie przed inauguracją rozgrywek ligowych rozegramy 10-12 spotkań – informuje Robert Prygiel.

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved