Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A M: Trenerzy zjednoczyli się pod szyldem A.I.A.PAV.

Serie A M: Trenerzy zjednoczyli się pod szyldem A.I.A.PAV.

fot. archiwum

Kryzys gospodarczy w Italii i niestabilna sytuacja finansowa włoskich klubów spowodowała reakcję szkoleniowców męskich zespołów Serie A1 i A2. Trenerzy założyli specjalne stowarzyszenie, które zajmie się m.in. ochroną ich wspólnych interesów.

O ciężkiej sytuacji finansowej we włoskiej siatkówce głośno jest już od dłuższego czasu. Choć zdecydowanie więcej złych informacji w minionym sezonie płynęło z obozów damskich zespołów, to część męskich ekip również boryka się z problemami natury organizacyjnej i finansowej. Nie od dzisiaj wiadomo, że na Półwyspie Apenińskim pewnych płatników jest tylko kilku, a część ekip ma wobec swoich pracowników pewne zaległości, które spłaca z opóźnieniem bądź stara się „dogadać”. Po krokach podjętych przez władze ligi, jak np. wymóg okazania gwarancji finansowych czy krótszy okres regulowania zaległości wobec siatkarzy i trenerów, przyszła kolej na kolejny krok mający zabezpieczyć interesy ludzi związanych z tą dyscypliną sportu w Italii. A.I.A.PAV., czyli Stowarzyszenie Włoskich Trenerów Siatkówki ma być organizacją, która zadba o dobro wszystkich szkoleniowców prowadzących zespoły męskie na poziomie Serie A1 i A2.

Pomysłodawcami i „ojcami założycielami” Stowarzyszenia zostali: Angelo Lorenzetti, Emanuele Zanini, Roberto Piazza, Massimo Della Rossa i Giancarlo D’Amico. Wymieniona piątka założycieli A.I.A.PAV. chce, by ich organizacja stała na straży wspólnych interesów wszystkich trenerów i szacunku wobec wykonywanej przez nich pracy, a także dbała o rozwój zawodowej siatkówki w Italii. Stowarzyszenie będzie otwarte dla wszystkich trenerów pracujących we Włoszech chcących działać na co najmniej jednej z dwóch płaszczyzn: ochrony praw przysługujących szkoleniowcom i zwiększenia ich profesjonalizmu, wyszkolenia i przygotowania merytorycznego. A.I.A.PAV. w szczególności zachęca wszystkich trenerów do wymiany doświadczeń, dzielenia się swoją wiedzą i materiałami dydaktycznymi w jakikolwiek sposób związanymi z siatkówką.

Stowarzyszenie Włoskich Trenerów Siatkówki zyskało oficjalną aprobatę władz ligi, które oprócz akceptacji tego typu działań wyraziły zadowolenie z inicjatywy podjętej przez Lorenzettiego i pozostałej czwórki założycieli.źródło: inf. własna, legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved