Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Polska wciąż na 4. miejscu w rankingu FIVB

Polska wciąż na 4. miejscu w rankingu FIVB

fot. archiwum

Wyniki Ligi Światowej 2013 nie wpłynęły znacząco na ranking reprezentacji prowadzony przez FIVB. Największy awans zanotowali Kanadyjczycy, którzy z 18. miejsca awansowali na 11. pozycję. Kadra Andrei Anastasiego utrzymała miejsce tuż za podium.

Cztery zwycięstwa i aż sześć porażek biało-czerwonych w fazie interkontynentalnej World League 2013 nie pozwoliły podopiecznym Andrei Anastasiego na wylot do argentyńskiej Mar del Platy na turniej finałowy. Co więcej, reprezentacja Polski w swojej grupie zajęła dopiero czwarte miejsce, co w konsekwencji pozwoliło Bartmanowi i spółce uplasować się w tym turnieju na odległej 11. lokacie. Słaba postawa siatkarzy znad Wisły nie wpłynęła jednak na ich pozycję w rankingu FIVB – Polska zajmuje w nim wciąż czwartą pozycję.

Zmiany nie nastąpiły także w ścisłej czołówce męskich zespołów. Numerem 1 na światowych listach wciąż są Brazylijczycy. Canarinhos pomimo porażek w finale turnieju olimpijskiego i finale tegorocznej Ligi Światowej wciąż wyprzedzają drugich Rosjan. Trzecie miejsce ciągle okupują Włosi, natomiast tuż za Polakami ex aequo znajdują się reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Kuby. Siódmą pozycję utrzymali Serbowie. Do małej roszady doszło na miejscach 8-9 – zajmujący dotychczas 9. lokatę podopieczni Javiera Webera zamienili się miejscami z Bułgarami. Pierwszą dziesiątkę zamykają Niemcy.

Największy skok zanotowali natomiast Kanadyjczycy. Siatkarze prowadzeni przez Glenna Hoaga awansowali do Final Six w Argentynie, a tam pokonali mistrzów olimpijskich i przyszłych triumfatorów rozgrywek, Rosjan. Drogę do najlepszej czwórki zamknęli im Brazylijczycy, którzy w meczu grupowym odprawili zawodników z Ameryki Północnej w trzech setach. Piąta lokata pozwoliła reprezentacji spod znaku klonowego liścia na awans z 18. na 11. miejsce. Jest to ich najlepsza pozycja w światowym rankingu od 1992 roku, kiedy to byli numerem 7.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved