Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Obmoczajew zdyskwalifikowany na dwa lata

Obmoczajew zdyskwalifikowany na dwa lata

fot. archiwum

Aleksiej Obmoczajew, mistrz olimpijski z Londynu, został zdyskwalifikowany na dwa lata i najbliższy sezon spędzi w drugim zespole Zenitu Kazań. Latem Rosjanin grający na pozycji libero podpisał kontrakt z moskiewskim Dynamem.

Dyskwalifikacja została nałożona na Omboczajewa przez Rosyjską Federację Siatkówki i ma związek z incydentem, do którego doszło w czasie trwania fazy play-off. Najprawdopodobniej przyczyną dyskwalifikacji było naruszenie regulaminu. Warto dodać, że w 2011 roku zarówno Spiridonow, jak i Obmoczajew zostali już zdyskwalifikowani, Spiridonow na sześć miesięcy, warunkowo na półtora roku, a Obmoczajew warunkowo na dwa lata. Nieoficjalnie mówiło się o pijaństwie obu zawodników.

Dwa lata temu dyrektor federacji Jaremienko wyjaśniał, że zawodnicy niejednokrotnie naruszali regulamin. – Za pijaństwo – przyznał otwarcie Aleksander Jaremienko. Sytuacja dotyczy zgrupowań kadry narodowej w roku 2010 i 2011. Okres dyskwalifikacji jest długi, lecz tylko dlatego, że chcemy pomóc zawodnikowi, jeśli ma on kłopoty – wyjaśniał dyrektor federacji dwa lata temu.

źródło: inf. własna, volleyballnews.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved