Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jarosław Macionczyk zasilił szeregi Kęczanina Kęty

Jarosław Macionczyk zasilił szeregi Kęczanina Kęty

fot. archiwum

Pierwszy rozgrywający i kapitan wicemistrza zaplecza PlusLigi ubiegłego sezonu, ekipy BBTS Bielsko-Biała, Jarosław Macionczyk będzie „rozrzucał" piłki w bieżącym sezonie w Kęczaninie Kęty. Jego rywalem na rozegraniu będzie Kacper Popik.

Urodzony 22 stycznia 1979 roku w Wodzisławiu Śląskim siatkarz karierę sportową rozpoczynał w Górniku Radlin. Potem grał w AZS-ie Gliwice, a następnie ponownie w Górniku. W polskiej ekstraklasie zadebiutował, grając w AZS-ie Nysa w meczu z Pamapolem AZS Częstochowa. Był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu, z którym zajął 7 miejsce w lidze. W latach 2005-2006 był zawodnikiem Energetyka Jaworzno, skąd przeszedł do zespołu PlusLigi – Jadaru Radom, gdzie o miejsce w podstawowej szóstce rywalizował z Tomášem Malčíkiem. W 2010 roku został zawodnikiem Trefla Gdańsk. Nowy rozgrywający UMKS-u ostatni sezon spędził w Bielsku-Białej, gdzie z BBTS-em zajął drugie miejsce w lidze.

Przypomnijmy, że odwrotny kierunek wybrał Maciej Fijałek, który w przerwie między sezonami Kęczanina Kęty zamienił na bielski BBTS.

Co ciekawe, obaj nowi rozgrywający Kęczanina – Kacper Popik i Jarosław Macionczyk – grali już ze sobą w jednej drużynie, w sezonie 2011/2012 w BBTS-ie Bielsko-Biała. 

 

 

źródło: sportowe-kety.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved