Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Energetyk Jaworzno skompletował skład

Energetyk Jaworzno skompletował skład

fot. archiwum

W Energetyku Jaworzno doszło do kilku istotnych roszad. Nowym trenerem zespołu został Jacek Sowa, były asystent Sławomira Gerymskiego. Największym wzmocnieniem spadkowicza z I ligi jest przyjście Igora Walczykowskiego.

Energetyk Jaworzno minionego sezonu nie zaliczy do najbardziej udanych, bowiem nie utrzymał się na zapleczu PlusLigi. W nadchodzących rozgrywkach drużyna zagra w II lidze. Jednak już nie pod wodzą Sławomira Gerymskiego, który przeniósł się do KPS-u Siedlce. Nowym szkoleniowcem Energetyka został Jacek Sowa, który dotychczas pełnił funkcję drugiego trenera. Z zespołu odeszło też kilku podstawowych graczy. Damian Sobczak obrał siedlecki kierunek. Szymon Romać wrócił do Cuprum Lubin, Kacper Popik wybrał ofertę Kęczanina Kęty, a Wiktor Macek zasilił szeregi beniaminka I ligi, TKS-u Tychy.

Na kontynuowanie siatkarskiej przygody w Energetyku zdecydowali się: Władysław Olszowski, Krzysztof Fitrzyk, Łukasz Warchoł, Maciej Mizera, Piotr Gruszowski, Mateusz Wojtowicz i Michał Lipiarz. Z pewnością największym wzmocnieniem jaworznickiej ekipy będzie przyjście Igora Walczykowskiego, który w minionym sezonie był jedną z ważniejszych postaci Kęczanina Kęty. Do Energetyka wraca również Mateusz Jędryczka. Młody rozgrywający ostatni sezon spędził w Spodku Katowice. Z kolei z Płomienia Sosnowiec do Energetyka przeniesie się także Dawid Kuryło, a nowym środkowym będzie Tomasz Matusik. Poza tym w zespole prowadzonym przez trenera Sowę znalazło się miejsce dla utalentowanych wychowanków MCKiS-u, czyli Michała Łozińskiego, Kacpra Smolińskiego oraz Piotra Dworeckiego.

PZPS spadkowicza z I ligi przydzielił do grupy szóstej. Głównym zadaniem Energetyka w nadchodzących rozgrywkach będzie uplasowanie się w czwórce. – Zawsze drużynie trzeba stawiać wysokie cele – skomentował Jacek Sowa.Uważam, że zespół po ostatnim sezonie nie został aż tak bardzo rozbity. Dlatego w drugiej lidze powinien się prezentować solidnie. Na pewno młodzi chłopcy mają się ogrywać, ale ich zadaniem będzie zajęcie miejsca w czołowej czwórce i próba walki o jakąś niespodziankę – dodał.Energetyk Jaworzno przygotowania do sezonu rozpocznie 29 lipca. Przez trzy tygodnie podopieczni trenera Sowy będą ćwiczyć na własnych obiektach. Dopiero 18 sierpnia udadzą się na dziesięciodniowy obóz do Węgierskiej Górki. Następnie czeka ich seria sparingów, a ligowe rozgrywki ruszą pod koniec września.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved