Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Trzej canarinhos z nagrodami indywidualnymi, Pawłow najlepszy

Trzej canarinhos z nagrodami indywidualnymi, Pawłow najlepszy

fot. archiwum

Po turnieju finałowym tradycyjnie wręczono nagrody indywidualne. Trzy przypadły w udziale Brazylijczykom, reszta zespołów z czwórki ma na swoim koncie po dwa wyróżnienia. Najważniejszą - MVP tegorocznej Ligi Światowej otrzymał Nikołaj Pawłow.

MVP Ligi Światowej nie podlega dyskusji. Pawłow zagrał w Argentynie zawody życia, był najlepiej punktującym zawodnikiem turnieju finałowego, w którym sam zdobył dla reprezentacji Rosji 87 punktów. Cwetan Sokołow, który otrzymał statuetkę dla najlepszego atakującego, uplasował się tuż za nim z 76 oczkami na koncie. Rosjanin w klasyfikacji najskuteczniejszych atakujących znalazł się na drugiej pozycji, tuż za swoim środkowym Dmitrijem Muserskim, który również otrzymał nagrodę indywidualną – dla najlepszego środkowego bloku. Ten z kolei był też drugi w zestawieniu najlepiej blokujących. Trzeci w klasyfikacji najskuteczniej atakujących był z kolei Ivan Zaytsev – wybrany wspólnie z Lucarellim najlepszym przyjmującym imprezy.

Prym niepodważalnie wśród libero wiódł Mario da Silva Pedreira Junior, który zdeklasował swoich bezpośrednich rywali w tym turnieju pod względem ilości obronionych piłek. Brazylijczyk przewodził również wśród najlepiej przyjmujących, choć tuż za nim uplasował się Salparow. Obok Muserskiego najlepszym środkowym wybrano Birarelliego, który świetnie spisywał się na siatce, ale i w polu zagrywki, kończąc rozgrywki na czele statystyk w tym elemencie. O miano najlepszego rozgrywającego argentyńskiego turnieju Rezende walczył z Grankinem i ostatecznie wygrał tę potyczkę.

Nagrody indywidualne Ligi Światowej 2013:
Najlepsi przyjmujący: Ivan Zaytsev (Włochy), Ricardo Lucarelli (Brazylia)
Najlepsi środkowi bloku: Dmitrij Muserskij (Rosja), Emanuele Birarelli (Włochy)
Najlepszy libero: Mario Da Silva Pedreira Junior (Brazylia)
Najlepszy rozgrywający: Bruno Rezende (Brazylia)
Najlepszy atakujący: Cwetan Sokołow (Bułgaria)
MVP turnieju: Nikołaj Pawłow (Rosja)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved