Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rutnicki Cup: Kolejne eliminacje za nami

Rutnicki Cup: Kolejne eliminacje za nami

fot. archiwum

Trzecia eliminacja Rutnicki Cup rozgrywana była w Płotkach koło Piły. Na starcie stanęło 19 par, które walczyły o możliwość zagrania w finale w Zbąszyniu. Przyjechali zawodnicy z Poznania, Gorzowa Wlkp., Janowca Wlkp., Kórnika, Piły, Trzcianki i Czarnkowa.

Mecz o trzecie miejsce to pojedynek drużyny czarnkowskiej, Macieja Cichowicza i Mateusza Wieczorka z poznańską parą, Maciejem Maciaszkiem i Łukaszem Wiktorko. Mecz był bardzo wyrównany i rozgrywany na przewagi. Lepsi okazali się zawodnicy z Czarnkowa, Cichowicz/Wieczorek. Jednak obydwie pary będą mogły zagrać w wielkim finale w Zbąszyniu.

W meczu o I miejsce spotkały się pary z woj. wielkopolskiego i lubuskiego. Bracia Tomasz i Dariusz Zborowscy z Czarnkowa to para, która już od kilku lat regularnie wygrywa eliminacje turnieju Rutnicki Cup w Pile. Druga finałowa para, Paweł Czapla i Paweł Maciejewicz, przyjechała z Gorzowa Wlkp. Po raz kolejny bracia Zborowscy wygrali i pokonali bardzo dobrą parę Czapla/Maciejewicz. Oba duety postarają się sprawić niespodziankę w Zbąszyniu i powalczyć o końcowe zwycięstwo.

Czwarta i przedostatnia eliminacja Rutnicki Cup odbyła się w Chrzypsku Wielkim. Ta piękna miejscowość położna nad jeziorem znów przyciągnęła mnóstwo zawodników i kibiców. Frekwencja była bardzo wysoka, bo w turnieju wzięły udział aż 33 pary, czyli 66 siatkarzy. Już po raz trzeci Chrzypsko gościło najlepsze siatkarskie pary, a mieszkańcy mieli możliwość zobaczenia gry na najwyższym poziomie.Słoneczna pogoda sprawiła, że zawodnicy grali w 30-stopniowym upale. Do rozegrania było 66 meczów na dwóch boiskach. Finalistów wyłoniły pojedynki rozgrywane wieczorem o godz. 19.00.

Gospodarze dopingowali swoich zawodników. Cztery pary z Chrzypska Wielkiego walczyły, aby wejść do czwórki, która zapewnia grę w wielkim finale w Zbąszyniu. Najbliżej tego był duet Mikołaj Matysiak i Jakub Kudliński, który dotarł do ćwierćfinału.

Mecz o III miejsce to pojedynek par z Poznania – Bartosza Haberlanda i Bartosza Jadzińskiego z braćmi Jakubem i Łukaszem Stachowiakami. Wygrała pierwsza para, pokonując braci Stachowiak na przewagi.

W meczu o I miejsce spotkała się ekipa z Krotoszyna, Michał Wilk i Kamil Jankowski z teamem Wojciech Lis i Konrad Grześkowiak. Pojedynek do samego końca był wyrównany. Wygrał duet Lis/Grześkowiak. Wszystkie cztery pary zagrają w finale w Zbąszyniu, który odbędzie się 28 lipca.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved