Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Gorzkiewicz pokieruje grą Cuprum Lubin

Maciej Gorzkiewicz pokieruje grą Cuprum Lubin

fot. archiwum

Maciej Gorzkiewicz to nowy rozgrywający pierwszoligowego Cuprum Lubin. Zawodnik z plusligową przeszłością ma być mocnym punktem lubińskiego zespołu. 29-latek związał się z Cuprum umową obowiązującą przez jeden sezon.

Maciej Gorzkiewicz, choć jest wychowankiem Metra Warszawa, to na swoim koncie ma mistrzostwo Polski kadetów i mistrzostwo Polski juniorów, które zdobył w barwach MOS-u Wola Warszawa. W swojej karierze bronił barw m.in. Trefla Gdańsk, Jokera Piła, AZS-u Politechniki Warszawskiej. Z ekipą z Lubina rozmowy trwały już od jakiegoś czasu. – Z Cuprum Lubin byłem w „kontakcie” w zasadzie już od dwóch lat, ale dopiero w tym roku doszło do sfinalizowania rozmów. Cuprum jest dobrze zorganizowanym, stabilnym i mającym ambitne plany klubem, a lepszej rekomendacji w świecie sportu chyba nikomu nie potrzeba – chwali swój nowy zespół Maciej Gorzkiewicz.Do konkretnych rozmów doszło w zasadzie od razu po wypełnieniu kontraktu w Siedlcach. W Lubinie tworzy się bardzo ciekawa drużyna, także długo się nie zastanawiałem – dodaje zawodnik.

Do Lubina Gorzkiewicz przeniósł się z innego pierwszoligowca – KPS-u Siedlce, z którym uplasował się w minionym sezonie na dziewiątym miejscu. Z drużyną z Lubina będzie już walczył o wyższe cele i nie ma obaw przed nadchodzącymi rozgrywkami. – Myślę, że obawy w tym kontekście to złe słowo, a bardziej pasowałaby nadzieja, gdyż każdy sportowiec chciałby grać o jak najwyższe cele. W moich wcześniejszych „przygodach” z siatkówką zdarzało mi się grać w klubach celujących wysoko – Politechnika Warszawska, Trefl Gdańsk – także z niecierpliwością czekam na nadchodzący sezon – mówi z optymizmem Gorzkiewicz. Umowa rozgrywającego podpisana była już w czerwcu, natomiast obowiązywać będzie od pierwszego sierpnia przez okres jednego sezonu.

Maciej Gorzkiewicz to czwarty zawodnik pozyskany ostatnio przez Cuprum Mundo Lubin. Obok niego od nowego sezonu w lubińskiej drużynie zagrają nowo pozyskani: Słowak – Peter Kašper, Marcin Kryś oraz Szymon Romać.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved