Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Luca Vettori: Jesteśmy trzecim zespołem na świecie

Luca Vettori: Jesteśmy trzecim zespołem na świecie

fot. Maria Giulia Tolotti

Po zaciętym, pięciosetowym spotkaniu to Włosi cieszyli się ze zdobycia brązowego medalu Ligi Światowej. - Mieliśmy coś więcej - serce do gry i chęć zwycięstwa większą niż u innych zespołów - skomentował zwycięstwo bohater „małego finału", Luca Vettori.

Reprezentacja Bułgarii musiała przełknąć gorycz porażki w ostatnim meczu tegorocznego Final Six. Cwetan Sokołow zdaje sobie sprawę, że tego turnieju nie może zaliczyć do udanych. – Nie jestem zadowolony z tego, co zaprezentowałem w Final Six, bo zacząłem dobrze, a potem nie bardzo wiem, co dokładnie się zmieniło – analizował atakujący. – Myślę, że chciałem pomóc, robiąc więcej, niż byłem w stanie, to był mój wielki błąd – dodaje. Zawodnik starał się jednak wyciągnąć wnioski ze swojej słabszej postawy. – Muszę wykorzystać to doświadczenie do poprawienia swojej gry. Kiedy znów będę pod presją, muszę zachować więcej spokoju, zajmować się jedynie daną piłką – analizował.

Duży wpływ na grę obu zespołów miała absencja kapitana Azzurrich, Cristiana Savaniego. Zastąpił go Ivan Zaytsev, a na pozycji atakującego wystąpił Luca Vettori.Byliśmy zaskoczeni Vettorim. Wszedł na boisko i nie potrafiliśmy znaleźć żadnego sposobu, aby go zatrzymać – mówił bułgarski atakujący. Zdziwienia nie krył także sam zainteresowany. – Byłem nieco zaskoczony, ponieważ w półfinale nie wszedłem na parkiet, ale w tym meczu zagrałem wspaniałe spotkanie. Nie spodziewałem się tego, więc tak dobry występ jest zaskakujący – opowiada młody siatkarz, nie kryjąc radości z wygranej. – Nasze zwycięstwo jest niesamowite i jestem naprawdę szczęśliwy, mogąc cieszyć się z moimi przyjaciółmi, moją drużyną – mówił. Wtórował mu kolega z zespołu, Emanuele Birarelli, podkreślając, że zwycięstwo nie przyszło im z łatwością. – Jestem bardzo szczęśliwy. Zwycięstwo w tym meczu nie było łatwe, byliśmy zmęczeni, a nasz kapitan nabawił się urazu, co było nie lada problemem. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ poradziliśmy sobie w tych trudnych momentach – komentował środkowy.

Zarówno Włosi, jak i Bułgarzy wezmą udział w tegorocznych mistrzostwach Europy. Ci pierwsi otwarcie zapowiadają, że mierzą wysoko. – Jesteśmy młodym zespołem i przed nami wielka przyszłość, więc mamy nadzieję, że podczas mistrzostw Europy osiągniemy coś więcej niż trzecie miejsce – mówił Luca Vettori. W podobnym tonie wypowiadał się Birarelli, który stawia włoską reprezentację w trójce najlepszych drużyn świata. – Myślę, że teraz jesteśmy trzecim zespołem na świecie, ponieważ Rosja i Brazylia mają coś więcej. Naszym następnym celem są mistrzostwa Europy, wiele drużyn może wygrać ten turniej. Rosja jest faworytem, ale przed nami dwa miesiące pracy, żeby dobrze się przygotować i grać lepiej – kończy. 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved