Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kadetki po pierwszym treningu w Tajlandii

Kadetki po pierwszym treningu w Tajlandii

fot. CEV

Biało-czerwone dotarły już do Tajlandii, gdzie od piątku walczyć będą o medale mistrzostw świata. Długa i męcząca podróż wpłynęła na formę siatkarek, jednak z taką reakcją organizmów liczył się sztab szkoleniowy. Pierwszy mecz już w piątek.

Reprezentacja Polski kadetek podróżowała do Nakhon Ratchasima samolotem z przesiadką w Katarze. – Podróż była bardzo fajna, bo w miłym gronie i z naszymi trenerami. Szczerze mówiąc, myślałyśmy, że będzie gorzej, ale na szczęście większość podróży przespałyśmy – mówi kapitan reprezentacji Polski, Paulina Bałdyga.W hotelu mamy bardzo dobre warunki, pokoje z klimatyzacją. Gdy weszłyśmy do hotelu, zostałyśmy przywitane specjalnym napojem kokosowym oraz wiankami z kwiatów, co było bardzo miłe – opowiada rozgrywająca biało-czerwonych.

Na pewno podróż była mecząca, duży wpływ na organizm ma też zmiana czasu. Na pewno jak dziewczyny się w końcu prześpią, to będzie wszystko w porządku – mówi szkoleniowiec biało-czerwonych, Grzegorz Kosatka. Po obiedzie i krótkim odpoczynku młode siatkarki pojechały na swój pierwszy trening w Tajlandii. – Na treningu było bardzo ciężko, jesteśmy bardzo zmęczone i chce nam się spać. Ten trening nie wyglądał za dobrze, ale po takiej podróży nie mógł wyglądać inaczej. Mam nadzieję, że jutro będzie już lepiej. Powoli powinnyśmy wchodzić w nasz rytm i w piątek już wszystko powinno być dobrze – obiecuje Paulina Bałdyga.

Trening przeprowadzony był w trudnych warunkach. Mimo wieczorowej pory w sali było niesamowicie duszno i ciepło, ale tak może być również od piątku w meczach mistrzostw świata. W Tajlandii panuje spora wilgotność, a temperatura przekracza tu 30 st. C. – To był tylko rozruch po to, by dziewczyny po tych kilkunastu godzinach spędzonych w samolotach i autokarach troszeczkę się rozruszały. Chcieliśmy też, by zapoznały się z warunkami, jakie tu panują – przyznaje trener reprezentacji naszych kadetek.Na środę sztab szkoleniowy zaplanował mecz sparingowy z reprezentacją gospodyń, która od piątku rywalizować będzie o medale w grupie A. – Chcieliśmy zagrać z zespołem azjatyckim, bo do tej pory nie mieliśmy takiej okazji. Na pewno będzie to też w pewnym sensie mecz rozpoznawczy. Chcemy zobaczyć, jak gra przeciwnik, ale również jak my się prezentujemy. Niektóre dziewczyny dołączyły do nas tuż przed wyjazdem i chcemy zobaczyć, jak zaprezentują się w tym zespole – kończy trener Grzegorz Kosatka. Pierwszym grupowym przeciwnikiem Polek będzie w piątek reprezentacja Grecji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved