Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Cztery polskie pary będą walczyć o medale mistrzostw Europy

Cztery polskie pary będą walczyć o medale mistrzostw Europy

fot. archiwum

Wielkimi krokami zbliża się druga najważniejsza impreza w tym sezonie, czyli mistrzostwa Europy. Najlepsi siatkarze Starego Kontynentu w tym roku spotkają się w Klagenfurcie. W Austrii o medale powalczą cztery polskie pary.

Wśród naszych żeńskich par do Klagenfurtu pojadą jedynie Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Szansę na wywalczenie kwalifikacji miały także Katarzyna Kociołek/Daria Paszek, Agnieszka Wołoszyn/Karolina Suwińska oraz Jagoda Gruszczyńska/Karolina Baran. Wciąż znajdują się na liście rezerwowej, ale raczej w Austrii nie zagrają.

Pozostałe trzy polskie duety na turniej mistrzostw Europy to Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

W Klagenfurcie nie zobaczymy za to Damiana Wojtasika i Jarosława Lecha. Siatkarze bardzo starali się jednak o kwalifikację do ME. – Z punktów niestety nie mieliśmy szans się zakwalifikować – mówi Jarosław Lech. – Próbowaliśmy więc postarać się o dziką kartę, jednak ostatecznie karty te otrzymały inne zespoły.Szansę na grę w Klagenfurcie mieli także Macieje Kosiak i Rudol.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 30 lipca – 4 sierpnia.

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved