Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bernardo Rezende: Rosja jest fabryką siatkarzy

Bernardo Rezende: Rosja jest fabryką siatkarzy

fot. archiwum

Rosjanie sięgnęli po złote medale LŚ. W finale spotkały się dwie siatkarskie potęgi, jednak na boisku nie było tego widać. - Brazylijscy siatkarze nie grają na swoim najwyższym poziomie, co było powodem naszej tak łatwej wygranej - przyznał Andriej Woronkow.

Niezmiernie zadowolony po finałowym starciu był chyba nieposkromiony zawodnik w rosyjskiej ekipie – Aleksiej Spiridonow. Zawodnik w półfinałowym spotkaniu ze względu na swoje nieodpowiednie zachowanie ujrzał od sędziego dwie kartki – żółtą i czerwoną i musiał opuścić boisko. W pojedynku finałowym już bardziej trzymał nerwy na wodzy, był bardziej w cieniu kolegów, a w całym starciu zdobył pięć punktów. – Nie potrafię opisać tego uczucia. To drugi raz, gdy wygrałem Ligę Światową i to nie jest wygrana tylko dla mojego zespołu, ale też dla całego kraju – mówił szczęśliwy. – Nigdy bym nawet nie pomyślał, że moglibyśmy wygrać z Brazylią 3:0 i że mecz przeciwko nim mógłby być nietrudny. Oczekiwaliśmy wielkiej i wyczerpującej walki, ponieważ naszymi rywalami byli Brazylijczycy – nie ukrywał Rosjanin.

Spotkanie finałowe zakończyło się w trzech setach, w których tylko pierwszy był zacięty. W dwóch kolejnych przewaga Rosjan nie podlegała dyskusji. Dla obecnych mistrzów Ligi Światowej nie był to jednak mecz najłatwiejszy. – Każdy punkt zrobiony był ze złota, a każda piłka była trudna. Wygraliśmy turniej finałowy i zasłużyliśmy na to – przyznał Spiridonow.

Dumny ze swoich podopiecznych był również szkoleniowiec sbornej – Andriej Woronkow.Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tych złotych medali. Szliśmy krok po kroku w stronę finałów. To był ciężki turniej dla nas, więc nasze zadowolenie jest niezmierne – mówił po finale. – Myślę, że w tym momencie nie wszyscy brazylijscy siatkarze grają na swoim najwyższym poziomie, co było powodem naszej tak łatwej wygranej – próbował wytłumaczyć słabszą postawę rywali Andriej Woronkow.Pogodzony z wysoką porażką wydawał się być natomiast trener reprezentacji Brazylii, Bernardo Rezende. W ekipie z Ameryki Południowej od początku turnieju finałowego mówiło się, że forma nie jest taka, jak powinna i że jeszcze czegoś w jej grze brakuje. Finałowy mecz to pokazał. – Rosja zagrała naprawdę dobrze, a emocje grały przeciwko nam. To był pierwszy finałowy mecz dla wielu zawodników, więc jest to normalne. Nie mogliśmy poradzić sobie w trudnych momentach, a rywale zagrali pojedynek na wysokim poziomie we wszystkich aspektach gry. Jednakże przede wszystkim Rosjanie zagrali świetnie w defensywie – zaznaczył Rezende, który bardzo mocno chwalił też rosyjskich siatkarzy i rosyjską siatkówkę. – Rosja jest fabryką siatkarzy. My również mamy dobrych zawodników w Brazylii, ale oni są lepsi. Tak poza tym to straciliśmy ważnych graczy przed tymi rozgrywkami i wydaje mi się, że Rosjanie są w tym momencie najlepsi na świecie – wychwalał rywali Rezende.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved