Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Kowalski: W Czarnych będę miał największe możliwości rozwoju

Adam Kowalski: W Czarnych będę miał największe możliwości rozwoju

fot. archiwum

Ma niespełna 19 lat, jednak swoją grą w Młodej Lidze oraz Norwidzie Częstochowa udowodnił, że drzemie w nim ogromny potencjał. Kilka dni temu oficjalnie stał się zawodnikiem Czarnych Radom. Mowa o nowym libero w drużynie wojskowych, Adamie Kowalskim.

Od kilku dni jesteś już oficjalnie zawodnikiem drużyny Czarnych. Radom był jedynym klubem, który był tobą zainteresowany?

Adam Kowalski: – Nie, Czarni byli jedną z kilku opcji, która pojawiła się w drugiej połowie czerwca, ale doszedłem do wniosku, że w Radomiu będę miał największe możliwości rozwoju i dlatego podjąłem taką decyzję. Jestem przekonany, że nie będę jej żałował.Za sobą masz wspaniałe dwa lata w Norwidzie Częstochowa. W 2012 złoty medal MP juniorów wywalczony w Radomiu i teraz obrona tytułu mistrzowskiego. Dodatkowo zostałeś wybrany najlepszym libero ostatnich mistrzostw. To chyba świadczy o tym, że Czarni Radom znaleźli naprawdę utalentowanego zawodnika?

To prawda. Dwa ostatnie sezony mogę zaliczyć do bardzo udanych, ale siatkówka seniorska różni się znacznie od juniorskiej. Więc tak naprawdę to, jakiego zawodnika znaleźli sobie Czarni, okaże się w trakcie zbliżającego się sezonu. Jednak mam nadzieję, że sobie poradzę.

O miano pierwszego libero będziesz rywalizować z Pawłem Filipowiczem, który w zeszłym sezonie I ligi, był pewnym punktem Czarnych Radom. Czujesz się pewny siebie w rywalizacji z radomskim siatkarzem?

Szczerze mówiąc, nie wiem na razie na jakim poziomie obaj jesteśmy, więc nie mogę czuć się ani lepszy ani gorszy, a co za tym idzie – moja pewność siebie jest umiarkowana.

Pochodzisz z Częstochowy i masz 19 lat. Jak zatem wiadomość o twoich przenosinach przyjęła twoja rodzina?

Przez ostatnie trzy lata mieszkałem już poza domem, ponieważ uczyłem się w liceum w Spale. Także fakt, że nie będzie mnie w domu, nie jest dla mojej rodziny nowością, a z tego, że dostałem szansę grania w zespole z PlusLigi, moi najbliżsi bardzo się ucieszyli.

Poza grą w siatkówkę również musisz pamiętać o studiach. Gdzie zatem zamierzasz kontynuować swoją edukację?

Oczywiście. Złożyłem już wszystkie potrzebne dokumenty na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu o kierunku Ekonomia.

Słyszałeś już coś o Czarnych Radom? Chodzi mi tu m.in. o atmosferę jaka panuje na meczach oraz samym mieście.

Słyszałem o Czarnych wiele, ponieważ po pierwsze mam kilku kolegów, którzy grali bądź dalej grają w tym klubie, a po drugie Czarni przez ostatnie lata byli faworytem w mistrzostwach Polski kadetów i juniorów, więc mówiło się o nich dużo. Dodatkowo słyszałem, że atmosfera w klubie jest bardzo dobra, a kibice wierni swojej drużynie, czego kiedyś byłem świadkiem, grając w SMS-ie Spała przeciwko Czarnym jeszcze w drugiej lidze.

Wspomniałeś o „znajomych” z Czarnych Radom. Osamotniony w drużynie zatem nie będziesz, ponieważ dobrze znasz się z Kubą Wachnikiem, Bartłomiejem Grzechnikiem czy Łukaszem Zugajem. Nie będzie więc chyba problemów z zaaklimatyzowaniem się w zespole?

Dokładnie. Z niektórymi siatkarzami miałem już szansę poznać się wcześniej. Także mam nadzieję, że szybko się zaaklimatyzuję i poznam z resztą zespołu.

Na koniec jeszcze jedno pytanie. Jaki stawiasz sobie cel w zbliżającym się sezonie w barwach Czarnych Radom?

Za cel stawiam sobie dobrą grę swoją i drużyny, jak również taką, z której trenerzy i kibice będą zadowoleni. Natomiast indywidualnie chciałbym się rozwinąć i wiele nauczyć od starszych kolegów.

*Rozmawiał Adam Kurasiewicz

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved