Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z Młodej Ligi do beniaminka PlusLigi

Z Młodej Ligi do beniaminka PlusLigi

fot. archiwum

Grający na pozycji libero Adam Kowalski od przyszłego sezonu będzie miał szansę zaistnieć na parkietach PlusLigi. 19-letni zawodnik porozumiał się z Czarnymi Radom, choć wcześniej wiązano go już z pierwszoligową ekipą KS-u Milicz.

W tym roku Adam Kowalski grał w dwóch ekipach. W rozgrywkach Młodej Ligi bronił barw SMS-u Spała, natomiast w mistrzostwach Polski juniorów grał w ekipie częstochowskiego Norwida. Udany sezon w wykonaniu tego młodego zawodnika sprawił, że zainteresowanych jego osobą było kilka klubów. Ostatecznie Kowalski trafił do plusligowego beniaminka – Czarnych Radom.

W minionym sezonie młody libero zdobył srebro Młodej Ligi oraz złoto w mistrzostwach Polski juniorów, reprezentując Exact Systems Norwid Częstochowa. W turnieju finałowym tych rozgrywek został również wybrany najlepszym libero. – Śmiało mogę powiedzieć, że sezon był dla mnie udany. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z obu medali, a wyróżnienie indywidualne jest zawsze miłym dodatkiem – mówił po zakończeniu sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved