Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Todor Aleksjew: Musimy zmienić naszą mentalność

Todor Aleksjew: Musimy zmienić naszą mentalność

fot. archiwum

- Czuję się strasznie, ale taki jest sport - powiedział po półfinałowym meczu Ligi Światowej z Brazylią Todor Aleksjew. W zupełnie innym tonie wypowiadał się Bruno Rezende. - Zagraliśmy inteligentnie, nie popełniliśmy wielu błędów - ocenił.

Po przegranej z Brazylią 1:3 kapitan Bułgarów Todor Aleksjew nie krył rozczarowania porażką. – Czuję się strasznie, ponieważ przegraliśmy, ale taki jest sport – powiedział. – Cieszę się jednak, że pomimo tego, że przegrywaliśmy już 0:2, potrafiliśmy jednak zawalczyć i wygrać trzecią partię – dodał bułgarski przyjmujący. – Musimy zmienić naszą mentalność, ponieważ to był już nasz szósty przegrany półfinał Ligi Światowej. Jutro będziemy bić się o medal z Włochami – zakończył.

Myślę, że Bułgarzy wyszli na parkiet nieco zdenerwowani, my zaś zaczęliśmy ten mecz bardzo dobrze. Nie popełniliśmy wielu błędów, graliśmy inteligentnie, co było kluczem do gry z taką ekipą jak Bułgaria – podsumował z kolei spotkanie kapitan Brazylii Bruno Rezende . Zwycięstwo dało jego ekipie awans do finału rozgrywek, w którym Canarinhos zmierzą się z Rosją. – Mecz z Rosją na pewno będzie inny. Rosjanie mają bardzo dobrą i silną drużynę. Ich mocną stroną jest zagrywka, zdobywają sporo asów, więc będziemy musieli być bardzo skoncentrowani w przyjęciu – ocenił rywala Rezende. – Postaramy się nie popełnić już tylu błędów w ataku, co w poprzednim meczu z nimi (w fazie grupowej Final Six Brazylijczycy przegrali z Rosją 2:3 – przyp. red). Myślę, że możemy zagrać świetny mecz, ale wiemy, że nie będzie łatwo – zakończył rozgrywający.

 źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved