Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kamil Kwiecień: Na pewno lekko nie będzie

Kamil Kwiecień: Na pewno lekko nie będzie

fot. archiwum

- W tym roku dołożymy sto procent do naszej gry, żebyśmy byli jeszcze lepsi - mówi w rozmowie ze Strefą Siatkówki środkowy Błękitnych Ropczyce - Kamil Kwiecień. Ropczycanie po reorganizacji rozgrywek znaleźli się w grupie 6. II ligi mężczyzn.

Po wakacyjnej przerwie pomału zaczynasz z pewnością myśleć o nowych rozgrywkach. 5 sierpnia wraz z zespołem Błękitnych Ropczyce rozpoczniesz przygotowania do sezonu.

Kamil Kwiecień: – Czekam z niecierpliwością na 5 sierpnia i rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu w II lidze. Będzie to okres wzmożonej pracy dla mnie i kolegów z zespołu. Zastanawiam się już co przygotował dla nas trener. Wiem tylko, że na pewno lekko nie będzie.

Jak spędziłeś okres wakacyjny? Miałeś całkowity rozbrat z siatkówką?– W wakacje wypoczywałem w domu i z przyjaciółmi nad jeziorem. Oczywiście nie zapominałem też o siatkówce, gdyż prawie codziennie grałem w plażówkę. Brałem także udział w turniejach plażówki organizowanych w okolicach Rzeszowa. Zająłem nawet trzecie miejsce w mistrzostwach Podkarpacia, ale muszę nadmienić, że z powodu warunków pogodowych i zawirowań z badaniami lekarskimi w zawodach uczestniczyło tylko pięć par, więc nie wiem czy jest to duży sukces (śmiech).

W ostatnim sezonie wraz z Błękitnymi zająłeś szóste miejsce w lidze. Teraz apetyty są z pewnością większe.

– W tym roku dołożymy sto procent do naszej gry, żebyśmy byli jeszcze lepsi. Tak naprawdę, gdybyśmy te wszystkie przegrane tie-breaki, a było ich sporo, rozstrzygnęli na naszą korzyść, to bylibyśmy w czołówce ligi. Miejmy nadzieję, że co się odwlecze, to nie uciecze.

Klub sprowadził dwóch nowych środkowych. Nie boisz się rywalizacji o miejsce w składzie?

– To prawda. Do zespołu dołączyło dwóch bardzo doświadczonych graczy na moją pozycję (Tomasz Kusior i Przemysław Bryliński – przyp. red.). Rywalizacja o wyjściową szóstkę jest dobra i myślę, że będzie przebiegać z korzyścią dla zespołu, a tym bardziej dla mnie. Mając tak dobrych rywali, będę musiał "wycisnąć" z siebie jeszcze więcej na treningach i w okresie przygotowawczym.

W ostatnich dniach wiele mówi się o nowej formule rozgrywek II ligi. Czy według ciebie będzie ona lepsza czy niekoniecznie?

– Na razie ciężko powiedzieć czy można tak określić tę formułę rozgrywek. Myślę, że jest ona bardzo ciekawa. Jednak wszystko zweryfikują mecze w przyszłym sezonie, wtedy będzie wiadomo czy formuła sprawdziła się, czy też nie. Mamy nadzieję, że okaże się ona jednak szczęśliwa dla nas.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved