Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Isac Santos: Chcemy wyjechać stąd jako zwycięzcy

Isac Santos: Chcemy wyjechać stąd jako zwycięzcy

fot. archiwum

W półfinale Ligi Światowej Brazylijczycy pokonali Bułgarów 3:1 i po raz trzynasty w historii zagrają w finale imprezy. - Byliśmy bardzo skoncentrowani i konsekwentnie realizowaliśmy założenia taktyczne - powiedział po meczu Isac Santos.

Brazylijski siatkarz po raz pierwszy w tym turnieju wystąpił w podstawowej szóstce swojego zespołu, zastępując na pozycji środkowego Edera Carbonerę. – Eder od piątku miał problemy z kolanem, a ja czułem się gotowy do gry. Zawsze jest się nieco podenerwowanym i zaniepokojonym przed takim meczem, ale gdy wychodzisz na boisko, emocje opadają – musisz zachować siłę i spokój – przyznał 23-letni zawodnik. – Kiedy dostajesz szansę gry w takim meczu, dajesz z siebie wszystko. Po to przecież ciężko trenowałem, by zaprezentować się jak najlepiej – dodał.

Koncentracja i taktyka była według niego kluczem do zwycięstwa w spotkaniu z podopiecznymi Camillo Placiego. – Nasza drużyna od początku była bardzo skoncentrowana. Konsekwentnie realizowaliśmy też założenia taktyczne, widzieliśmy, że musimy skupić się na zagrywce przeciwnika – powiedział środkowy brazylijskiego zespołu. Bułgarscy siatkarze potrafili przeciwstawić się jego drużynie tylko w trzeciej odsłonie pojedynku, którą wygrali 25:23. – W końcówce trzeciego seta popełniliśmy trochę błędów, Bułgarzy z kolei podjęli więcej ryzyka i gra stała się trudniejsza.

Finałowym przeciwnikiem Canarinhos będą Rosjanie. – Znamy Rosjan bardzo dobrze – przyznał Santos. – Przygotujemy się do tego meczu najlepiej, jak potrafimy. Obejrzymy spotkanie rywala i postaramy się wyeliminować jego najmocniejsze elementy, by móc wyjechać stąd jako zwycięzcy – zakończył. 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved