Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Taki zawodnik był mi potrzebny

Sebastian Świderski: Taki zawodnik był mi potrzebny

fot. archiwum

Władze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zamknęły skład. Do drużyny dołączy Dan Lewis, który już kiedyś występował w kędzierzyńskim zespole. - Szukałem właśnie takiego zawodnika - mówi Sebastian Swiderski, trener wicemistrzów Polski.

Dan Lewis występował już w barwach zespołu z Opolszczyzny w sezonie 2008/ 2009, następnie przez cztery lata grał w ACH Volley Bled. Obecnie z reprezentacją Kanady walczy w turnieju finałowym Ligi Światowej. Jak zapewnia Sebastian Świderski, trener ZAKSY, o zakontraktowaniu Lewisa zdecydowało kilka względów. – Bardzo dobrze zna miasto i klub, bo przecież przez rok już występował u nas. Przede wszystkim jednak był mi potrzebny zawodnik defensywny, który odciąży Michała Ruciaka na przyjęciu, który ewentualnie będzie mógł np. wejść do drugiej linii. Lewis będzie miał za zadanie pomóc nam przede wszystkim w przyjęciu i obronie, bo w tych statystykach nie wyglądamy zbyt dobrze. To są jego główne walory – tłumaczy szkoleniowiec.

Kanadyjczyk jest zawodnikiem doświadczonym, ale już nie najmłodszym. – Na pewno były obawy, jeśli chodzi o zdrowie, bo przecież kiedy grał poprzednio w Kędzierzynie-Koźlu, to miał z tym duże problemy. Dlatego też przeszedł na pozycję libero. W tym sezonie w swoim klubie grał już jednak jako trzeci przyjmujący. W rodzimej kadrze również został zgłoszony na tę pozycję. Nieco później w trakcie sezonu z konieczności musiał znowu grać na libero, ale ja właśnie szukałem takiego zawodnika. Może nie jest to najmłodszy siatkarz, ale na pewno ma ogromne doświadczenie. Do tego to jest taki charakter, że potrafi wprowadzić dobrą atmosferę, jak to się mówi – „buduje szatnie”, a to też jest przecież ważne, żeby złożyć zespół z ludzi do siebie pasujących, a nie takich, którzy będą się ze sobą męczyli – mówi Świderski i jednocześnie zaprzecza, by Kanadyjczyk miał stanowić alternatywę dla Piotra Gacka na pozycji libero. – Na tę chwilę w tym kierunku na pewno nie patrzymy. Należy też przecież pamiętać, że mamy młodego zawodnika Łukasza Koziurę, którego też chcemy zgłosić do rozgrywek – przypomina trener zespołu z Kędzierzyna-Koźla.

*rozmawiał Łukasz Baliński
*więcej przeczytasz w serwisie sport.plźródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved