Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Ruszyły rozgrywki Rutnicki Cup 2013

Ruszyły rozgrywki Rutnicki Cup 2013

fot. archiwum

W Chojnie i Sierakowie odbyły się turnieje eliminacyjne corocznych zawodów siatkówki plażowej Rutnicki Cup. Mimo że są to rozgrywki amatorskie, na boiskach emocji nie brakowało, a w każdym z tych turniejów wystartowało ponad 20 par.

W Chojnie walczyły 24 pary. Pojawili się zawodnicy m.in. z Nowego Tomyśla, Zbąszynia, Szamotuł, Wronek oraz z Gorzowa Wlkp. i Nowej Soli. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, o czym świadczyły zacięte mecze. Dopisali również kibice oraz pogoda – słońce przygrzewało podczas całego turnieju.

Mecz o trzecie miejsce to pojedynek pary nowotomysko-zbąszyńskiej – Bartosza Dury i Bartosza Nowaka z poznańską parą – Dariuszem Rochowiakiem i Maciejem Krzyżaniakiem. Wygrał bardziej doświadczony duet z powiatu nowotomyskiego, Dura/Nowak. I tym samym ci zawodnicy zagrają się w wielkim finale, który odbędzie się 28 lipca w Zbąszyniu.

Mecz o najwyższy stopień podium toczył się pomiędzy parą z Gorzowa Wlkp., Patrykiem Baranem i Krzysztofem Baranem a zawodnikami z Nowej Soli i Świebodzina, Alanem Goltzem i Szymonem Gregorowiczem. Wygrał niespodziewanie ten drugi duet, sprawiając kibicom ogromną niespodziankę. Bracia Baran musieli zadowolić się drugim miejscem. Ale obie pary również zagrają w wielkim finale.Druga eliminacja Rutnicki Cup odbyła się w Sierakowie. Na starcie stanęło 29 par, co jest rekordem frekwencji w tej miejscowości. Zawodnicy przybyli m.in. z Gorzowa Wlkp., Poznania, Nowego Tomyśla, Drezdenka, Kwilcza, Żnina czy Międzyrzecza. Wśród nich była jedna żeńska para, która dzielnie stawiała opór męskim drużynom. Pomimo braku słońca, rywalizacja z czasem nabierała ostrych rumieńców.

Mecz o trzecie miejsce toczył się pomiędzy parą braci z Drezdenka, Mariuszem i Tomaszem Sikora a zawodnikami z Tomaszowa Mazowieckiego i Międzyrzecza, Bartoszem Gradem i Mateuszem Pihanem. Wygrała ta druga para, dzięki czemu zagra ona w wielkim finał. W meczu o I miejsce zagrali zawodnicy z Gorzowa Wlkp., Maciej Polański i Bartosz Rubaszewski z parą Piotr Pigla i Mateusz Radojewski (Nowy Tomyśl i Krotoszyn). Wygrała para Polański/Rubaszewski, która w meczu finałowym zachowała więcej sił.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved