Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Projekt Plaża Open trafił do centrum handlowego

Projekt Plaża Open trafił do centrum handlowego

fot. archiwum

W piątek rozpoczął się w Łodzi kolejny turniej z cyklu Plaża Open, którego stawką jest mistrzostwo Polski. Na terenie centrum handlowego Manufaktura  o to trofeum rywalizować będą panowie. W turnieju żeńskim nagrodą będzie Puchar Prezydenta Miasta Łodzi.

Mecze rozgrywane będą aż do niedzieli, kiedy to odbędą się spotkania decydujące o medalach. Do Łodzi przyjechały najlepsze pary z całej Polski. W męskim turnieju zagrają m.in. Dominik Witczak i Rafał Matusiak, a u pań zobaczymy mistrzynie świata do lat 21, choć w nieco zmienionym składzie. Katarzyna Kociołek zagra w parze z Karoliną Baran, a Jagoda Gruszczyńska z Darią Paszek. Oczywiście nie zabraknie też liderek cyklu, Katarzyny Urban i Magdaleny Szczytowicz. Oprócz emocji sportowych przygotowano dla kibiców inne atrakcje. Gośćmi zawodów będą Agata Sawicka, libero Chemika Police, a także Małgorzata Niemczyk. Można będzie także podziwiać w akcji Grzegorza Fijałka, jednego z dwójki najlepszych polskich siatkarzy plażowych.

Turniej w Łodzi rozgrywany na terenie rynku centrum handlowego Manufaktura to pierwszy taki eksperyment w cyklu Plaża Open. Maria Włoch i Natalia Gruszczyńska w najciekawszym meczu w piątek stoczyły zacięty trzysetowy bój z Agnieszką Adamek i Kamilą Płaczek. Obie pary zobaczymy w turnieju głównym. – Lepiej mi się gra na takim zabudowanym terenie. Czasami wiatr troszeczkę mi przeszkadza, muszę się nauczyć z niego korzystać. Myślę, że jest to też dobry pomysł, dlatego że dużo ludzi może oglądać te zawody i jest to dobra promocja siatkówki plażowej – mówiła po wygranym meczu Maria Włoch. Razem z Gruszczyńską zaledwie kilka dni wcześniej wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. – Był to bardzo dobry turniej, startowały w nim pary prezentujące wysoki poziom. Na pewno nie było łatwo – podkreśliła młoda siatkarka. Co ciekawe, wszystkie pary, które stanęły na podium w Iławie, były wychowankami łódzkiego SMS-u. – Już teraz niektóre dziewczyny bardzo dobrze sobie radzą w seniorskich zawodach. Uważam, że jest szansa zaistnieć także w "dorosłych" rozgrywkach – optymistycznie zakończyła popularna "Mary".

W piątek rozegrano rundę eliminacyjną, która wyłoniła brakującą ósemkę drużyn siatkarek, które zagrają w turnieju głównym. Przepustkę uzyskały:Saganowska/Wróblewska

Theis/Niemc

Sroka/Wardak

Gancarczyk/Pilarek

Radkowiak/Rapacz

Trybuła/Latkowska

Płaczek/Adamek

Włoch/Gruszczyńska

Zaś w turnieju mężczyzn zagrają:

Lewicki/Kiernoz

Andrys/Andrys

Łysikowski/Wierzbicki

Sobczak/Wawrzyńczyk

Zarankiewicz/Radojewski

Baran/Baran

Pełka/Kujawiak

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved