Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polska „armia” ma pomóc w zdobyciu mistrzostwa Słowacji

Polska „armia” ma pomóc w zdobyciu mistrzostwa Słowacji

fot. archiwum

Obecny wicemistrz Słowacji VK Chemes Humenne swoją grę w przyszłym sezonie będzie opierał na polskich siatkarzach. Do Mikołaja Sarneckiego i Mateusza Leszczawskiego teraz dołączył Bartosz Kaczmarek - były już libero Trefla Gdańsk.

W ubiegłym roku barw zespołu Chemes Humenne broniło dwóch Polaków – Mikołaj Sarnecki i Marcin Kryś. Po sezonie drużynę opuścił ten drugi, który wrócił do kraju i zagra w Cuprum Lubin. Jego miejsce zajął natomiast dotychczas drugi libero Trefla Gdańsk – Bartosz Kaczmarek. Wcześniej z ekipą ze Słowacji umową związał się rozgrywający Mateusz Leszczawski, którego trenerzy Chemes Humenne mieli okazję podpatrzeć już wcześniej w czasie turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Radomiu.

Dla Kaczmarka to natomiast duży krok do przodu. Młody, 22-letni zawodnik nie miał wiele okazji, by pokazać się w drużynie z Gdańska, natomiast w lidze słowackiej będzie mógł się rozwijać i pokazać swój potencjał. Decyzji o wybraniu oferty zespołu ze Słowacji nie żałuje natomiast Sarnecki.Nie żałuję decyzji o wyjeździe na Słowację. Potrzebowałem stabilności i gry i to tutaj znalazłem – podsumowywał tuż po zakończeniu rozgrywek. Grania VK Chemes Humenne w przyszłym sezonie będzie miał sporo. Oprócz rozgrywek krajowych, jak co roku wicemistrzowie Słowacji zagrają w lidze środkowoeuropejskiej MEVZA, a także w Challenge Cup.

źródło: inf. własna, vkchemes.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved