Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. E: Zwycięstwo i awans Brazylijczyków

LŚ, gr. E: Zwycięstwo i awans Brazylijczyków

fot. archiwum

Tym razem Kanadyjczycy nie postarali się o niespodziankę i w meczu z Brazylijczykami przegrali po walce 0:3. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu to Canarinhos zagrają w półfinale, a ich rywalem będzie reprezentacja Bułgarii.

Początek spotkania był bardzo nerwowy po obu stronach siatki. Wprawdzie błędy Kanadyjczyków pozwoliły Brazylijczykom objąć prowadzenie 4:2, ale dobra zagrywka Gordona Perrina sprawiła, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (4:4). Chwilę później dobrą kiwką popisał się Dallas Soonias, a błąd w ataku popełnił Dante, przez co na pierwszym czasie technicznym siatkarze z Kraju Klonowego Liścia wygrywali 8:5. As serwisowy Wallace’a pozwolił wicemistrzom olimpijskim nieco zniwelować straty (9:10), a chwilę później był już remis (11:11). Dobra postawa Wallace’a oraz błędy siatkarzy z Ameryki Północnej sprawiły, że inicjatywę w premierowej odsłonie zaczęli przejmować podopieczni trenera Rezende (15:11). W kolejnych akcjach przebudził się Dante, a Brazylijczycy kontrolowali boiskowe wydarzenia (17:12). Nawet psute zagrywki zawodników z kraju kawy nie wpływały na wynik, bowiem zbicia Edera i Lucarelliego przybliżały ich do sukcesu (22:17). W końcówce dał o sobie znać brazylijski blok, a seta zakończył autowy atak podopiecznych trenera Hoaga (18:25). O poziomie pierwszej odsłony świadczy fakt, że oba zespoły popełniły w niej aż 18 błędów własnych.

W pierwszych akcjach drugiej partii obie ekipy nie grzeszyły skutecznością w ataku. Po autowym zbiciu Kanadyjczyków mistrzowie świata odskoczyli od rywali na dwa oczka (5:3), ale dobra postawa Sooniasa spowodowała, że siatkarze z Kraju Klonowego Liścia wrócili do gry (7:7). Choć w defensywie dwoił się i troił Dan Lewis, to jego koledzy nie potrafili tego wykorzystać. Z biegiem czasu, za sprawą Lucasa i Wallace’a, przewaga zaczęła uwidaczniać się po stronie wicemistrzów olimpijskich (12:9). Sytuację Kanadyjczyków próbował ratować Gavin Schmitt, ale z przodu wciąż byli ich rywale (16:13). Po drugiej przerwie technicznej w ekipie trenera Hoaga zafunkcjonował blok, a udana kontra zawodników z Ameryki Północnej sprawiła, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (18:18). W decydujących momentach szalę zwycięstwa na swoją korzyść zaczęli przechylać Kanadyjczycy. Najpierw zablokowany został Dante, a następnie potężne zbicie Schmitta dało im dwa oczka przewagi (23:21). Ale już chwilę później podopieczni trenera Rezende odpłacili się rywalom pięknym za nadobne. Ich skuteczna gra w bloku doprowadziła do remisu (24:24). W końcówce siatkarze z Kraju Klonowego Liścia mieli kilka szans na wygranie seta, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Brazylijczycy, a blok dał im zwycięstwo 30:28.

Na początku trzeciej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb, ale nieczyste odbicie w kanadyjskich szeregach dało dwupunktowe prowadzenie podopiecznym trenera Rezende (5:3). Wprawdzie wynik po stronie siatkarzy z Ameryki Północnej próbował ratować Frederic Winters, ale dwie czapy na Schmitcie sprawiły, że przewaga Brazylijczyków stawała się coraz wyraźniejsza (8:4). Udany blok oraz kontra kanadyjskiego atakującego zmusiła szkoleniowca siatkarzy z kraju kawy do wzięcia czasu dla swojej drużyny (10:7). Zbicie Perrina dało nadzieję zawodnikom z Kraju Klonowego Liścia na odwrócenie losów tej partii (10:11), ale dobra skuteczność w ataku Lucarelliego spowodowała, że siatkarze z Ameryki Południowej na drugiej przerwie technicznej wygrywali 16:14. Dotknięcie siatki po kanadyjskiej stronie sprawiło, że coraz bliżej końcowego sukcesu byli Brazylijczycy (18:15). Błędy i nieporozumienia w ekipie trenera Hoaga nie pozwalały jego podopiecznym odrobić strat do przeciwników (18:21). W decydujących momentach lepiej spisywali się Brazylijczycy i to ich łupem padła ta część meczu (25:20).

Brazylia – Kanada 3:0
(25:18, 30:28, 25:20)

Składy zespołów:
Brazylia: Bruno, Eder (3), Wallace (18), Lucarelli (14), Lucas (10), Dante (8), Mario (libero) oraz Lipe i William

Kanada: Howatson (2), Verhoeff (1), Soonias (7), Simac (6), Winters (12), Perrin (10), Lewis (libero) oraz Duff (1) i Schmitt (10)

Zobacz również:
Wyniki rundy finałowej Ligi Światowej 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved