Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Wachowiak: Może i dobrze, że tak się stało

Krzysztof Wachowiak: Może i dobrze, że tak się stało

fot. archiwum

W rozgrywkach drugoligowych w naszym kraju doszło do niemałego przewrotu. - Teraz zobaczymy, jak prezentujemy się na tle innych zespołów z Polski - mówi po reorganizacji II ligi męskiej prezes Exactu Systems Norwid Częstochowa Krzysztof Wachowiak.

Sezon zakończyliście degradacją do III ligi, ale dzięki zmianom wracacie do II. To dla was dobra wiadomość?

Krzysztof Wachowiak: – Na pewno. Dla naszego klubu gra w III lidze byłaby bardzo niekorzystna. Mam na myśli szkolenie młodzieży. II liga to poligon, gdzie kadeci i juniorzy nabierają doświadczenia. Później procentuje to w mistrzostwach Polski. Przypomnę, że jesteśmy aktualnym mistrzem Polski juniorów, a nasz zespół w II lidze składał się głównie z juniorów, którzy często musieli walczyć z doświadczonymi seniorami.

Reorganizacja sprawiła, że będziecie w grupie centralnej, a nie – jak dotychczas – w południowej.Może i dobrze, że tak się stało. Powieje trochę świeżością. W grupie południowej walczyliśmy z drużynami z województw śląskiego i dolnośląskiego, z którymi znaliśmy się już bardzo dobrze. Teraz zobaczymy, jak prezentujemy się na tle innych zespołów z Polski. Będziemy mieć okazję do gry z tymi, których dotychczas nie spotkaliśmy.

Kiedy rozpoczynacie przygotowania do nowego sezonu?

Zgrupowanie zaplanowaliśmy w połowie sierpnia. Treningi rozpoczną wszystkie nasze grupy. Obecnie kompletujemy skład do rozgrywek w II lidze.

Rozmawiał: Artur Kucharski, więcej w czestochowa.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved