Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Javier Weber: Jestem zmęczony przegrywaniem

Javier Weber: Jestem zmęczony przegrywaniem

fot. archiwum

Po ostatnim gwizdku w meczu Ligi Światowej reprezentacji Argentyny z Włochami próżno było szukać uśmiechu na twarzach gospodarzy. - Po takiej porażce nie możesz się śmiać - przyznał trener Albicelestes, Javier Weber.

Argentyńczycy nie błyszczeli w fazie grupowej, przegrali bowiem 9 z 10 spotkań. Trener biało-niebieskich zapowiadał jednak, że jego drużyna może „odpalić" w turnieju finałowym, jednak to się nie udało, a gospodarze przegrali oba spotkania i nie awansowali do strefy medalowej. – Jestem zmęczony przegrywaniem – wyznał Javier Weber.Możemy szukać wyjaśnień, ale jeśli dalej będziemy tak grać, to z nikim nie wygramy – zauważył trener. Szkoleniowiec Albicelestes zapowiada także, że aby poprawić grę, niezbędne są zmiany. – Rozumiem, że zawodników też to boli, ale nie możemy tak robić – przegrywać, przegrywać i szukać wyjaśnień. Coś trzeba zmienić – skomentował.

Javier Weber stara się jednak szukać także pozytywów w postawie swoich podopiecznych. – Myślę, że to doświadczenie jest dla nas ważne. Jestem zadowolony z występów zawodników, bo mieliśmy dobre momenty, nawet grając bez Facundo Conte, ale musimy wciąż pracować nad swoją grą i ją poprawiać – podkreślił szkoleniowiec i dodał: – Musimy robić mniej błędów, jeśli chcemy wygrywać z takimi zespołami jak Włochy.

Zawodnicy reprezentacji biało-niebieskich wtórowali swojemu trenerowi. – Nie graliśmy dobrze i przegrywaliśmy, ale musimy się jeszcze wiele nauczyć i trenować, aby zniwelować błędy w kolejnych turniejach – komentował środkowy, Pablo Crer. W podobnym tonie wypowiadał się nowy zawodnik bełchatowskiej Skry, Nicolás Uriarte.Zdajemy sobie sprawę, że to, co zrobiliśmy, nie wystarczyło – mówił młody rozgrywający. – Mieliśmy nadzieje na zwycięstwo, ale się nie udało. Trochę się zagotowaliśmy. Wiemy, że musimy jeszcze dużo pracować, żeby to zaowocowało w przyszłości – zakończył Argentyńczyk.W zupełnie innych nastrojach byli Włosi, którzy już koncentrują się na półfinałowym starciu z Rosją. – Cieszę się, bo osiągnęliśmy taki wynik nową drużyną, która nieco się zmieniła po igrzyskach olimpijskich – mówił po meczu Cristian Savani. Kapitan Azzurrich starał się także znaleźć receptę na pokonanie mistrzów olimpijskich. – Teraz gramy z tą samą Rosją, z którą mierzyliśmy się w fazie interkontynentalnej. Musimy się skupić na naszej postawie i myślę, że możemy pokonać Rosjan, którzy będą bardzo trudnym przeciwnikiem – analizował przyjmujący. Włoch skomentował także poziom rozgrywek w turnieju finałowym w Mar del Plata, podkreślając, że spotkanie można wygrać wiarą w zwycięstwo. – Oglądając inne mecze, nie widzieliśmy dobrej siatkówki, ale zespołem, który wygrywa, jest ten, który w to wierzy – zakończył Savani.

źródło: FIVB, inf. własna, lacapital.com.ar

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved