Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Austriacy triumfowali w Nowym Sadzie

Austriacy triumfowali w Nowym Sadzie

fot. archiwum

Turniejowa „jedynka", para Doppler/Horst, wygrała zawody CEV Masters w Nowym Sadzie. W finale rozgrywek Austriacy pokonali niemiecki duet Flüggen/Walkenhorst. Brązowe krążki wywalczyli Ukraińcy Popov/Samoday.

Para z Ukrainy w meczu, którego stawką był awans do półfinałów, pokonała Polaków Kantor/Łosiak. Natomiast w spotkaniu półfinałowym Popov/Samoday musieli uznać wyższość Niemców, którzy później sięgnęli po srebrne medale. W spotkaniu tym zagrali bardzo nierówno i choć mieli szanse na wygraną, swoimi błędami ją zaprzepaścili. Z kolei duet Doppler/Horst w pojedynku, który był przepustką do finału, pokonał drugi duet z Niemiec, Dittelbach/Koreng. Natomiast dotarli do niego po wygranej w czwartej rundzie nad parą Popov/Samoday. Spotkanie to mogło podobać się kibicom w Nowym Sadzie. Wyrównane, zwłaszcza w końcówkach, zakończyło się jednak już w dwóch setach.

Z prawej strony drabinki Ukraińcy zdołali dotrzeć do meczu o trzecie miejsce w całych zawodach. W pojedynku z Niemcami Dittelbach/Koreng zarówno oni, jak i rywale falowali formą. Każdy z trzech rozegranych setów miał inny przebieg. W ostatecznym rozrachunku tie-break został zdominowany przez Popova i Samodaya i to na ich szyjach zawisły brązowe medale.

Finał to istny horror i widowisko na najwyższym poziomie. Duety z Austrii i Niemiec rozegrały najbardziej ciekawy i porywający pojedynek w CEV Beach Volleyball European Championship Novi Sad Masters. Żadna z par nie chciała oddać zwycięstwa i walczyła do końca. O końcowym wyniku decydowały detale, konkretne podbite piłki bądź drobne błędy na siatce, a ze zwycięstwa cieszyli się po meczu Doppler/Horst.Finał:
Doppler/Horst AUT [1] – Flüggen/Walkenhorst GER [10] 2:1
(20:22, 21:18, 18:16)
Mecz o 3. miejsce:
Dittelbach/Koreng GER [14] – Popov/Samoday UKR [5] 1:2
(21:15, 18:21, 8:15)

Półfinały:
Flüggen/Walkenhorst GER [10] – Popov/Samoday UKR [5] 2:0
(21:19, 21:16)
Doppler/Horst AUT [1] – Dittelbach/Koreng GER [14] 2:0
(21:19, 22:20)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved