Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk na razie przez rok z nowym fizjoterapeutą

Trefl Gdańsk na razie przez rok z nowym fizjoterapeutą

fot. archiwum

Sztab szkoleniowy Lotosu Trefla Gdańsk na sezon 2013/2014 został skompletowany. Wiadomo też, że za przygotowanie fizyczne drużyny w nadchodzących rozgrywkach odpowiadać będzie Wojciech Sibiga, który ostatnio pracował z akademikami ze stolicy.

29-letni Sibiga jest absolwentem warszawskiej AWF. W przeszłości uprawiał skok wzwyż i był trenerem lekkiej atletyki. Współpracował z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, gdzie odpowiadał za zabezpieczenie medyczne. Z siatkówką związany jest od dwóch sezonów, które spędził w AZS-ie Politechniki Warszawskiej. Tam jako fizjoterapeuta i trener przygotowania fizycznego współpracował m.in. z Radosławem Panasem, Wojciechem Żalińskim, Pawłem Mikołajczakiem, Maciejem Zajderem i Krzysztofem Wierzbowskim. W sezonie 2011/2012 dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Challenge.

Na moje przenosiny do Gdańska wpływ miała przede wszystkim osoba trenera Radosława Panasa. Wyraził on chęć współpracy ze mną i po krótkich rozmowach zdecydowałem się rozwijać swoją karierę właśnie w tym miejscu. Wiem, jak pracuje się z tym szkoleniowcem, nasza współpraca w Warszawie była wzorowa i dlatego uznałem, że warto dołączyć do zespołu Lotosu Trefla – ocenił nowy członek sztabu szkoleniowego żółto-czarnych.

Wojciech Sibiga z gdańskim klubem podpisał roczną umowę. Dotychczasowy fizjoterapeuta, Tomasz Marciniak, będzie pełnił funkcję jego asystenta. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz sztab szkoleniowy udało się wzmocnić tak klasowym fachowcem, jakim bez wątpienia jest Wojciech Sibiga. To wszechstronny specjalista, ze znakomitym podejściem do zawodników, daleko wykraczającym poza zwykłe siatkarskie schematy. Ukończył wiele kursów i wciąż poszerza swój warsztat. Jestem przekonany, że dzięki jego nieprzeciętnym zdolnościom i doświadczeniu we współpracy z trenerem Panasem, o przygotowanie fizyczne naszych siatkarzy możemy być spokojni – ocenił Piotr Należyty, prezes Trefla. 

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved