Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ślepsk Suwałki z nowym drugim trenerem

Ślepsk Suwałki z nowym drugim trenerem

fot. archiwum

Karol Dąbrowski, 26-letni suwalczanin, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej, został asystentem Piotra Poskrobko w I-ligowej drużynie siatkarzy Ślepska Suwałki.

Mam uprawnienia trenera, ale nie mam praktyki w tej pracy. W Ślepsku będę miał szansę na poznanie trenerskiego warsztatu od strony praktycznej i to na wysokim poziomie – mówi nowy drugi trener Ślepska. – Wierzę, że korzyści z tej współpracy odniosą obie strony, czyli klub i ja.

Nie mieliśmy jeszcze okazji poznać się osobiście, ale jestem przekonany, że nasza współpraca będzie układała się dobrze i skorzystamy na tym my oraz klub – twierdzi I trener Ślepska Piotr Poskrobko. Karol Dąbrowski będzie łączył pracę asystenta Poskrobko z pracą kierownika drużyny i statystyka.

Na mnie będzie spoczywało przygotowanie wszystkiego, co związane jest z pobytem w Suwałkach zawodników spoza naszego regionu, zaopatrzeniem drużyny w stroje i sprzęt, organizacją treningów, zawodów i wyjazdów na mecze, a także promocją klubu – wylicza Dąbrowski.Chcielibyśmy, żeby przynajmniej raz w tygodniu ja lub pierwszy trener oraz przedstawiciele drużyny wychodzili do społeczności lokalnej. Mam na myśli zajęcia w szkołach, a także spotkania z pacjentami szpitala, hospicjum, domu pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, może wizytę w domu dziecka. Myślimy też o uatrakcyjnieniu opraw meczowych. To wszystko jednak jest dodatkiem do najważniejszego celu jakim jest dobry wynik sportowy drużyny – dodaje.Drugi trener Ślepska interesuje się nie tylko siatkówką, ale też innymi grami zespołowymi oraz sportami walki (ma uprawnienia instruktora kulturystyki i podnoszenia ciężarów), muzyką, motoryzacją i literaturą. Ukończył też kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej z tytułem ratownika.

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved