Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Gerymski: Liczymy na lepszy wynik niż w poprzednich latach

Sławomir Gerymski: Liczymy na lepszy wynik niż w poprzednich latach

fot. archiwum

- Udało nam się zbudować bardzo ciekawy, młody i perspektywiczny zespół - powiedział nowy szkoleniowiec KPS-u Siedlce, Sławomir Gerymski. Jego podopieczni przygotowania do sezonu rozpoczną już w najbliższy poniedziałek.

W międzysezonowej przerwie w KPS-ie Siedlce doszło do sporych przetasowań kadrowych. Z zespołu, który w minionych rozgrywkach uplasował się na dziewiątej pozycji, zostało jedynie czterech graczy. – Zawodnicy mieli różne przemyślenia, obrali różne drogi życiowe. Chcieliśmy, aby niektórzy siatkarze zostali u nas, ale oni zdecydowali się odejść. Dlatego rozmawialiśmy z innymi graczami. W końcu udało nam się zbudować bardzo ciekawy, młody i perspektywiczny zespół – powiedział Sławomir Gerymski.

W miejsce zawodników, którzy odeszli, działaczom udało się ściągnąć ciekawych następców. Z pewnością jednym z elementów wyróżniających KPS na tle innych pierwszoligowców będzie wzrost. – Faktycznie, średnia wzrostu w drużynie wynosi 200 cm, ale wzrost to jeszcze nie wszystko – skomentował nowy opiekun siedleckiego zespołu. – Chociaż wiem, że poszczególni chłopcy, może oprócz Karola Rawiaka, są dość ograni. Sporo czasu spędzili już na boisku, byli w swoich drużynach ważnymi postaciami. Mam nadzieję, że do pierwszego meczu w lidze dojdzie zwinność i szybkość, a drużyna pokaże się z dobrej strony – dodał.

Wraz z trenerem Gerymskim do Siedlec przeniósł się Damian Sobczak, który był jednym z wyróżniających się graczy w Energetyku Jaworzno. – Fajnie mieć przynajmniej jedną pozycję, którą trener nie musi się zajmować. Już trzeci rok pracuję z Damianem. Znamy się jak łyse konie. On już wie, czego ja od niego oczekuję i jak ma wyglądać jego trening – podkreślił szkoleniowiec siedleckiej ekipy. – Jednak przyszedł on do KPS-u nie dlatego, że go lubię, ale dlatego, że jest bardzo dobrym zawodnikiem. Ciągle się rozwija. Przyjęcie ustabilizował już na ponad 70-procentowej skuteczności. Jest to chłopak, na którego warto stawiać, bo będzie filarem w przyjęciu – dodał.Celem KPS-u w nadchodzących rozgrywkach będzie poprawa wyniku z ostatniego sezonu. – Liczymy na lepszy wynik niż w latach poprzednich. Mówi się o czołowej szóstce – skomentował Sławomir Gerymski. Na pewno w naszych rozgrywkach będzie bardzo ciekawa walka, bo drużyny w I lidze stają się coraz mocniejsze. Teraz przyszła moda na zawodników zagranicznych. Mamy już ich sześciu. Na razie musimy jeszcze poczekać aż wszystkie zespoły skompletują skład. Myślę, że po pierwszych meczach sparingowych będziemy już wiedzieć, na co nas stać. Choć i tak wszystko zweryfikuje liga – dodał.

Zespół z Siedlec przygotowania do ligowych zmagań rozpocznie już 22 lipca. Szkoleniowiec KPS-u nie przewiduje wyjazdu na obóz. Zawodnicy będą szlifować formę dwa razy dziennie na miejscowych obiektach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved