Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Roman Kozak: Będziemy budować zespół spokojnie, krok po kroku

Roman Kozak: Będziemy budować zespół spokojnie, krok po kroku

fot. archiwum

W poprzednim sezonie Avia Świdnik wręcz zdeklasowała swoich drugoligowych rywali. - Nie przegraliśmy meczu nie tylko w rozgrywkach, ale również w późniejszych turniejach o awans do I ligi - mówi trener Marcin Jarosz.

Przygotowania do sezonu drużyna rozpocznie 29 lipca i trenować będzie na własnych obiektach. Nie tylko klub ze Świdnika został zmuszony do szukania oszczędności. Wiele zespołów właśnie tak układa swoje plany szkoleniowe.

Jakie cele stawia sobie beniaminek I ligi? – Na razie o PlusLidze nie myślimy. Chcemy przede wszystkim utrzymać się w I lidze. Satysfakcjonowałoby nas miejsce w środku tabeli. Będziemy budować zespół spokojnie, krok po kroku, bez jakichkolwiek szaleństw – powiedział prezes Avii Świdnik, Roman Kozak.

Szef klubu zapewnił, że na 29 sierpnia będzie gotowa cała kadra. – Zespół jest już prawie gotowy, trwają ostatnie rozmowy – dodaje prezes Kozak. W Świdniku są ogromne siatkarskie tradycje. Przed laty, gdy drużyna występowała w ekstraklasie, przyjeżdżały tutaj najlepsze polskie kluby.Zainteresowanie siatkówką w naszym mieście i okolicy jest duże. Dlatego cieszymy się, że zespół znowu zagra w I lidze – dodaje Roman Kozak.

Z zawodników, którzy wywalczyli awans do I ligi, w klubie pozostali: atakujący Wojciech Pawłowski, środkowi Michał Baranowski, Michał Stępień oraz przyjmujący Jakub Guz, Adrian Zalewski i Maciej Kołodziejski. Do drużyny dołączył m.in. skrzydłowy Jakub Peszko oraz dwóch rozgrywających – Kacper Gońciarz i Bartosz Misztal.

*Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved