Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Konsekwencje porażki w Lidze Światowej

Konsekwencje porażki w Lidze Światowej

fot. archiwum

Polacy nie awansowali do Final Six Ligi Światowej. Po ubiegłorocznym triumfie w tych rozgrywkach tegoroczny występ jest porażką. Konsekwencji tej sytuacji jest kilka - od strat finansowych po wizerunek na arenie międzynarodowej.

Przypomnijmy, że za zwycięstwo w Lidze Światowej w 2012 roku reprezentacja Polski zainkasowała okrągły milion dolarów. Tym razem jest to zaledwie 50 tysięcy, z których 30% trafi do PZPS-u. Prezes Mirosław Przedpełski przyznał, że tak niewielka kwota w zasadzie wystarczy tylko na opłacenie sztabu szkoleniowego i współpracowników trenera Anastasiego. – Czyli tak naprawdę związkowi właściwie nic nie zostanie – dodał.

Pieniądze są najmniejszym problemem. Biało-czerwoni za tegoroczny występ w "światówce" w rankingu FIVB dołożą zaledwie sześć punktów. W zeszłym roku było ich aż 50. Jednocześnie reprezentacja ma dużo szczęścia, że nie spadnie w rankingu, bowiem jej bezpośredni sąsiedzi też nie zainkasowali zbyt wielu punktów. Tomasz Wójtowicz przypomina, że polski team straci jednak dużo do czołówki. – Pozostaniemy na czwartym miejscu, ale do czołówki stracimy dużo dystansu, a Bułgaria i Argentyna bardzo się do nas zbliżą.

Według mistrza olimpijskiego na reprezentacji najbardziej odbije się postrzeganie jej przez inne zespoły. – Polski zespół w Sofii wywalczył coś znacznie bardziej cennego od miliona dolarów. Myślę o poczuciu siły i wierze w swoje umiejętności – powiedział o ubiegłorocznym sukcesie. – Niestety teraz nic już z tego nie zostało. Po tegorocznej Lidze Światowej w świat poszedł czytelny komunikat: "Polska nie jest taka mocna, Polaków nie trzeba się bać, nawet jeśli grają w najsilniejszym składzie". To poczucie mocy i respekt rywali trudno będzie teraz chłopakom odzyskać – dodał.*Z Tomaszem Wójtowiczem rozmawiał Kamil Drąg
Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved