Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kaczmarkowie po raz kolejny mistrzami Polski juniorów

Kaczmarkowie po raz kolejny mistrzami Polski juniorów

fot. archiwum

Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek zdobyli tytuł mistrzów Polski juniorów w siatkówce plażowej. Podczas rozgrywanego w Krapkowicach turnieju młodzi siatkarze w finale nie dali szans drugiej parze faworytów, Michałowi Brylowi i Kacprowi Kujawiakowi.

Drugi dzień imprezy upłynął pod znakiem decydujących rozstrzygnięć na piaszczystych boiskach mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. Pewne miejsce w półfinale miał duet Kaczmarek/Kaczmarek, pokonując (do 18 i do 11) ekipę Maluchnik/Tomczak. Ci drudzy, wraz Kmiecikiem i Maculą, musieli zadowolić się piątą lokatą. Półfinałowe porażki Łysikowskiego/Wierzbickiego i Malca/Maniosa sprawiły, że to te dwa duety walczyły o brązowy medal mistrzostw Polski. Po pasjonującym meczu lepsi okazali się Wierzbicki i Łysikowski i to oni stanęli na trzecim miejscu podium. – Myślę, że trzecie miejsce to jest duże osiągnięcie w tym wieku – mówił po meczu o podium Janusz Macura, trener brązowych medalistów MP z KS-u Siatkarza Beskid Skoczów. – W poprzednim meczu z Brylem i Kujawiakiem popełnili kilka błędów, ale na szczęście poprawili się i udało się wywalczyć brąz.

Pełną kontrolą i zimną krwią w finale wykazali się mistrzowie z poprzedniego roku, Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek. Podejmowali oni aktualnych mistrzów świata, parę Bryl/Kujawiak. Solidna gra i bardzo dobre wykończenie wystarczyły, by sięgnąć po kolejny czempionat naszego kraju. Ta sztuka zawodnikom UKS-u Polonu Krotoszyn udała się już po raz trzeci.

Mecz nie ułożył się po naszej myśli – mówili już po spotkaniu wicemistrzowie Bryl/Kujawiak. – Myślimy, że zabrakło nam trochę przygotowania przed turniejem, jednak wypada cieszyć się także ze srebra – dodali. W dużo lepszych nastrojach był duet z Krotoszyna, który przed krapkowicką publicznością pokonał parę radomian dwukrotnie. – Cieszymy się z tego zwycięstwa i myślami jesteśmy już przy mistrzostwach Polski seniorów – mówili mistrzowie.Autor: Leszek Stasik

źródło: tygodnik-krapkowicki.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved