Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Znamy kształt brazylijskiej Superligi w sezonie 2013/2014

Znamy kształt brazylijskiej Superligi w sezonie 2013/2014

fot. archiwum

Po zmianach, jakie spotkały rozgrywki w Polsce, przyszła pora na wieści o modyfikacjach w Brazylii. Władze tamtejszej federacji nie dotykały systemu gry, a jedynie zwiększyły lub zmniejszyły liczbę drużyn, które wystąpią w ekstraklasie w sezonie 2013/2014.

16 lipca brazylijska federacja podała listę zespołów, które w sezonie 2013/2014 wystąpią w rozgrywkach Superligi mężczyzn i kobiet. Pierwszy raz w historii brazylijskiej ekstraklasy do rozgrywek przystąpi więcej ekip damskich niż męskich. Wśród panów o mistrzostwo Brazylii powalczy jedenaście drużyn, natomiast złote medale u pań trafią do jednego z aż trzynastu teamów. W stosunku do sezonu 2012/2013 męskie rozgrywki skurczyły się o jedną ekipę, natomiast kobieca liga powiększyła się o trzy.

W Superlidze mężczyzn mogły zagrać jeszcze trzy zespoły: Super Imperatriz Vôlei, Vôlei Futuro i Volta Redonda. Ich wnioski nie zostały jednak rozpatrzone pozytywnie, ponieważ kluby te mają jeszcze duże zaległości finansowe w stosunku do siatkarzy, którzy reprezentowali ich barwy w minionych sezonach. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Brazylii zagrają za to Moda/Maringá i mistrz Superligi B – Agel Monte Cristo. Brazylijska federacja zdecydowanie mniej problemów miała z ustaleniem uczestników Superligi kobiet w sezonie 2013/2014. W rozgrywkach weźmie udział ta sama dziesiątka, która walczyła o końcowy triumf w ubiegłym sezonie, a beniaminkami zostały teamy z Brasílii, Jacareí i Maranhão.

Oprócz zmiany składu Superligi nastąpiły też drobne korekty w nazwach zespołów. Tak więc u panów Medley Campinas w nowym sezonie wystąpi pod szyldem Brasil Kirin, Funvic Midia Fone jako Funvic Taubaté, a Alfa Monte Cristo przemianował się na Agel Monte Cristo. U pań uwagę należy zwrócić na nazwy klubów z Rio do Sul i Osasco. U pierwszych pojawił się sponsor – Equibrasil, natomiast utytułowany klub z przedmieść São Paulo przeszedł większą zmianę. Znany na całym świecie Sollys/Nestle to od nadchodzących rozgrywek Molico/Nestle Osasco. Oprócz modyfikacji nazwy klub z São Paulo zmieni najprawdopodobniej kolory strojów i logo. Firma Sollys związana była z kolorem pomarańczowym, natomiast w nowym sezonie Nestle chce, by siatkarki występowały w strojach w tonacji zielonej bądź zielono-niebieskiej.Zespoły startujące w Superlidze mężczyzn w sezonie 2013/2014:

Sesi-SP (São Paulo)
Funvic/Taubaté (Taubaté)
São Bernardo Vôlei (São Bernardo do Campo)
Vôlei Brasil Kirin (Campinas)
Sada Cruzeiro Vôlei (Belo Horizonte)
UFJF (Juiz de Fora)
Vivo/Minas (Belo Horizonte)
Moda Maringá (Maringá)
RJX (Rio de Janeiro)
Agel/Monte Cristo (Goiânia)
Kappesberg/Canoas (Canoas)

Zespoły startujące w Superlidze kobiet w sezonie 2013/2014:

Minas Tênis Clube (Belo Horizonte)
Banana Boat/Praia Clube (Uberlândia)
Vôlei Amil (Campinas)
Molico/Nestlé (Osasco)
E. C. Pinheiros (São Paulo)
São Bernardo Vôlei (São Bernardo do Campo)
Sesi-SP (São Paulo)
São Cristóvão Saúde/São Caetano (São Caetano do Sul)
Jacareí (Jacareí)
Rio do Sul/Equibrasil (Rio do Sul)
Unilever (Rio de Janeiro)
Brasília/Vôlei (Brasília)
Maranhão Vôlei/CTGM (São Luis)

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved