Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stanisław Nowaczyk: Chcemy być w ścisłej czołówce I ligi

Stanisław Nowaczyk: Chcemy być w ścisłej czołówce I ligi

fot. archiwum

Energa Pekpol Ostrołęka zajęła w poprzednim sezonie I ligi 4. miejsce. - Naszym celem w najbliższych rozgrywkach jest uplasowanie się w czołowej trójce. Innych zadań stawiać nie możemy. Trzeba wykonać krok do przodu - mówi prezes Stanisław Nowaczyk.

W kadrze zespołu, który tak jak przed rokiem poprowadzi Andrzej Dudziec, doszło do kilku zmian. Odszedł m.in. Jan Król, który w poprzednim sezonie zdobył dla drużyny bardzo dużo punktów. Często był wybierany MVP. Na jego miejsce działacze zakontraktowali Łukasza Owczarz a z Delecty Bydgoszcz, w barwach której zagrał w 31 meczach PlusLigi. Występował też w Pucharze Challenge i miał okazję zaprezentować się w spotkaniu przeciwko Uralowi Ufa, w barwach którego byli tacy zawodnicy jak Miguel Falasca, Leandro Visotto czy Paweł Abramow.

Mamy na pewno nie gorszy zespół niż przed rokiem, a w kilku kwestiach nawet mocniejszy. Np. trener Dudziec ma obecnie do dyspozycji dwóch równorzędnych rozgrywających – dodaje prezes Stanisław Nowaczyk.

Dwie najlepsze drużyny I ligi poprzedniego sezonu – RCS Czarni Radom i BBTS Bielsko-Biała – będą grać w PlusLidze. Czy w związku z tym Pekpol Energa będzie miał łatwiejszą drogę do zwycięstwa na zapleczu ekstraklasy? – Nie ma takiego automatycznego przełożenia. Stawka drużyn dalej pozostała bardzo mocna. Silne będą Będzin, Lubin, Wyszków i Siedlce. Zespoły te dokonały poważnych wzmocnień. Na razie nic nie wiemy o Suwałkach. Ciekaw jestem, jaki poziom zaprezentuje czworo beniaminków, które na pewno będą miały swoje ambicje – podkreśla Nowaczyk.Pierwszy trening biało-czerwonych został zaplanowany na 29 lipca (początek o 17:30). Tego dnia zawodnicy i sztab szkoleniowy spotkają się w hali im. Arkadiusza Gołasia.

W okresie przygotowawczym chcemy zorganizować u siebie ciekawy turniej. Zespołów PlusLigi raczej nie uda nam się zaprosić. Swoje plany startowe poukładali wcześniej. Myślę, że z drużynami z ekstraklasy spotkamy się na meczach w innych miastach – dodał prezes Energi Pekpolu.

Kadra Energi Pekpolu Ostrołęka na sezon 2013/2014 :

Rozgrywający: Grzegorz Pietkiewicz, Kamil Obrębski
Atakujący: Łukasz Owczarz, Damian Wierzbicki
Środkowi: Karol Szczygielski, Jakub Kowalczyk, Damian Boruch
Przyjmujący: Maciej Krzywiecki, Artur Jacyszyn, Grzegorz Białek, Michał Przybylski
Libero: Adrian Mihułka

*Autorem tekstu jest Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved